Fabrikant van handdoeken op maat, katoen- en microvezelhanddoeken
Uw totaalleverancier voor op maat gemaakte handdoeken — wereldwijd vertrouwd.
Wij zijn gespecialiseerd in maatwerk. strandhanddoeken, microvezelhanddoeken en badhanddoeken — gebouwd volgens uw specificaties, klaar voor uw markt.
Waarom meer dan 500 merken voor ons kiezen:
- Bewezen expertise — Meer dan 15 jaar OEM/ODM-ervaring
- Wereldwijd vertrouwen — Wij bedienen hotels, Amazon-verkopers en merken in meer dan 60 landen.
- Gecertificeerde veiligheid — OEKO-TEX® gecertificeerde materialen
- Start met laag risico — Minimale bestelhoeveelheid vanaf slechts 100 stuks
- Snelle afhandeling — monsters binnen 7 dagen, massaproductie binnen 15-30 dagen
Jouw merk. Jouw ontwerp. Altijd op tijd geleverd.
Toonaangevende fabrikant van handdoeken op maat in China – Towelscc
Welkom bij Towelscc — een toonaangevende fabrikant van op maat gemaakte strandhanddoeken, microvezelhanddoeken en groothandel in handdoeken, gevestigd in China. Met meer dan 15 jaar OEM- en ODM-ervaring bedienen we meer dan 500 B2B-klanten in meer dan 60 landen, waaronder hotels, resorts, spa's, Amazon FBA-verkopers, retailmerken, modehuizen, distributeurs van promotieartikelen, autopoetsbedrijven, fitnessketens, yogastudio's en merken voor huisdierverzorging.
Onze fabriek van 5.000 m² produceert jaarlijks 7,2 miljoen handdoeken in diverse productlijnen, waaronder bedrukte handdoeken op maat. strandhanddoeken (katoen, microvezel, Turks, bamboe, zandvrij), microvezel handdoeken (autodetailing, schoonmaak, sportschool, sport, yoga, huisdieren drogen), hotel badhanddoeken, handdoeken, keukendoeken, sporthanddoeken, golfhanddoeken, En promotionele handdoeken. Van private label-bestellingen met een lage minimale afnamehoeveelheid (100 stuks) tot grote groothandelszendingen (meer dan 100.000 stuks), bieden wij fabrieksprijzen met OEKO-TEX®, ISO 9001, ISO 14001, BSCI en Sedex-certificeringen.
Onze interne mogelijkheden voor maatwerk omvatten reactief printen, sublimatieprinten, zeefdrukken, digitaal printen, borduren, jacquardweven, warmteoverdracht, applicaties en lasergraveren — plus op maat gemaakte verpakkingen, hangtags, geweven labels en FBA-compatibele barcodes. Monsters zijn klaar binnen 7-10 dagen; massaproductie binnen 15-30 dagen.
Onze categorieën handdoeken op maat
Towelscc biedt een uitgebreid assortiment op maat gemaakte handdoeken voor de groothandel aan B2B-klanten wereldwijd. Onze belangrijkste productlijnen – op maat gemaakte strandhanddoeken en microvezelhanddoeken – worden gebruikt door hotels, resorts, Amazon-verkopers, retailmerken, distributeurs van auto-onderhoudsproducten, fitnessketens en bedrijven die promotionele producten leveren. Elk product ondersteunt OEM/ODM-aanpassing onder eigen label met aangepaste logo's, verpakkingen en groothandelsprijzen.
Strandhanddoeken met custom print in katoen, microvezel, Turks linnen, bamboe, zandvrij en extra groot formaat. OEKO-TEX gecertificeerd, minimale afname 100 stuks, sublimatie- en reactieve printtechniek — perfect voor hotels, resorts, strandclubs, Amazon-verkopers en promotionele merken.
Hotelbadhanddoeken, handdoeken, washandjes en zwembadhanddoeken voor hotels, resorts, spa's, Airbnb en groothandels in de horeca. Opties van 500-700 g/m², op maat geborduurde logo's, dobby- en geweven labels voor horecabranding.
Microvezel handdoeken voor de sportschool, sporthanddoeken en verkoelende handdoeken met logo op maat voor fitnessketens, yogastudio's, sportteams, sportschoolmerken en distributeurs van sportkleding. Sneldrogend, absorberend en antibacterieel behandeld.
Keukendoeken en vaatdoeken op maat van katoen, linnen en microvezel voor restaurants, cateringbedrijven, merken voor keukengerei en winkels in huishoudelijke artikelen. Verkrijgbaar in wafelstructuur, badstof, meelzakstructuur en platweefsel, met logo-opdruk op maat en aantrekkelijke groothandelsprijzen.
Promotionele handdoeken, reclamehanddoeken en relatiegeschenken met logo-opdruk, ideaal voor marketingcampagnes, beurzen, sportevenementen en relatiegeschenken. Lage minimale bestelhoeveelheid vanaf 100 stuks, snelle productie binnen 15 dagen en volledige personalisatie voor distributeurs van promotieartikelen en bedrijven in de reclamebranche wereldwijd.
Hoogwaardige katoenen badhanddoeken, strandlakens, handdoeken, gezichtsdoekjes en washandjes voor hotels, spa's, resorts, detailhandelsmerken en groothandels in huishoudelijke artikelen. Keuze uit Egyptisch, Turks, gekamd en biologisch katoen met een gewicht van 500-700 g/m². OEKO-TEX gecertificeerd, met mogelijkheden voor borduurwerk en verpakking op maat.
Kwaliteitsborging die verder gaat dan de industrienormen
Towelscc is gecertificeerd volgens OEKO-TEX® Standard 100, ISO 9001, ISO 14001, BSCI, Sedex en SMETA. Hiermee voldoet het bedrijf aan de strenge kwaliteits-, veiligheids- en ethische normen die vereist zijn door grote retailers zoals Walmart, Target, Costco, Amazon en toonaangevende importeurs in de EU en de VS. Elke handdoek ondergaat een kwaliteitscontrole in vijf fasen, van de inkoop van garen tot de uiteindelijke verzending. Audits door derden zijn welkom.
Waarom kiezen voor Towelscc als uw fabrikant van handdoeken op maat?
Van OEKO-TEX-gecertificeerde materialen en een jaarlijkse productiecapaciteit van 7,2 miljoen tot flexibele minimale bestelhoeveelheden en een offerterespons binnen 24 uur: dit is waarom meer dan 500 wereldwijde B2B-klanten Towelscc kiezen als hun fabrikant van op maat gemaakte strandhanddoeken en microvezelhanddoeken voor OEM-, ODM- en private label-projecten.
Grotere capaciteit, betere prijs
Onze fabriek van 5.000 m² produceert jaarlijks 7,2 miljoen handdoeken via reactieve print-, sublimatie-, borduur- en jacquardweeflijnen. Rechtstreekse fabrieksprijzen zonder tussenhandelsmarge – waardoor B2B-klanten 15-30% besparen ten opzichte van handelsondernemingen.
Gecertificeerde kwaliteit, meer veiligheid
Alle producten van Towelscc zijn gecertificeerd volgens OEKO-TEX® Standard 100, ISO 9001, ISO 14001, BSCI, Sedex en SMETA – en voldoen daarmee aan de eisen van Walmart, Target, Costco, Amazon, Disney en de belangrijkste importnormen van de EU en de VS.
OEM/ODM-privélabel
Complete OEM-, ODM- en private label-service — aangepaste logo's, Pantone-kleuraanpassing, aangepaste verpakkingen, hangtags, geweven labels, FBA-compatibele barcodes en ondersteuning bij merkverhalen. Bescherming van alle ontwerpbestanden van de klant via een geheimhoudingsverklaring (NDA).
Aangepast drukwerk en logo
Uitgebreide printmogelijkheden — reactief printen, sublimatieprinten, zeefdrukken, digitaal printen, borduren, jacquardweven, applicaties, warmteoverdracht en lasergraveren — voor elk ontwerp van een strandhanddoek, microvezelhanddoek of badhanddoek op maat.
7x24u Klantenservice
Ons toegewijde verkoopteam staat 24/7 voor u klaar en beantwoordt vragen binnen 12 uur via e-mail, WhatsApp en live chat. Meertalige ondersteuning: Engels, Spaans, Frans, Duits. Toegewijde accountmanagers voor bestellingen van meer dan 5.000 stuks.
Bliksemsnelle levering
Levertijd voor samples: 7-10 dagen en voor bulkproductie: 15-30 dagen. Wij verzenden via DHL, FedEx en UPS voor expresslevering, en via FCL/LCL zeevracht onder FOB-, CIF- en DDP-voorwaarden. Directe verzending naar Amazon FBA-magazijnen in de VS, het VK, de EU, Japan en Canada.
Echte beoordelingen van echte klanten
Towelscc heeft meer dan 500 B2B-klanten in meer dan 60 landen bediend, waaronder hotelketens, resortgroepen, Amazon FBA-verkopers, modemerken, distributeurs van auto-onderhoudsproducten en groothandels in promotieartikelen. Lees hier wat onze klanten over de samenwerking met ons zeggen.
Towelscc Kennisbanken
Dit strandlaken kenmerken superabsorberend microvezelmateriaallevendige kleuren, unieke patronen, ruim formaat, zacht aanvoelend, lichtgewicht en gemakkelijk mee te nemen. Kortom, de perfecte keuze voor zomerse strandactiviteiten.

De ultieme gids voor het importeren van microvezelhanddoeken uit China
Hoogwaardige microvezelhanddoeken vinden tegen scherpe prijzen.

Gepersonaliseerde strandhanddoeken in bulk in de groothandel: de ultieme oplossing voor zakelijk succes.
De oplossing: onze hoogwaardige groothandel in strandhanddoeken.
Goed nieuws! Wij zijn een toonaangevende fabriek voor strandhanddoeken en produceren op maat gemaakte, gepersonaliseerde strandhanddoeken in grote hoeveelheden. Wij helpen bedrijven zoals het uwe met al deze problemen.

Hoe u de juiste OEM-handdoekfabrikant voor uw merk kiest
De juiste handdoekfabrikant kiezen kan het succes van uw productlijn bepalen, en het gaat om meer dan alleen de prijs per stuk. Laten we eens kijken naar wat er echt toe doet – geen onzin, maar praktische inzichten.
Veelgestelde vragen
Als uw vraag er niet bij staat, stuur ons dan direct een e-mail.
Onze minimale bestelhoeveelheid (MOQ) varieert per producttype en complexiteit van de aanpassingen:
Standaard handdoeken met logo op maat: Minimale bestelhoeveelheid: 100 stuks — perfect voor nieuwe merken en Amazon-verkopers die markten testen.
Handdoeken op voorraad met eenvoudige logo-opdruk: Minimale bestelhoeveelheid: 50 stuks
Complexe maatwerkontwerpen (jacquardweefsel, dubbelzijdige sublimatie): minimale afnamehoeveelheid 500 stuks
Aangepast- Producten volledig zelf ontwikkeld: minimale afnamehoeveelheid 1.000 stuks
Nieuwe klanten beginnen vaak met 100-300 stuks om de kwaliteit te testen voordat ze opschalen. We zijn flexibel: neem contact met ons op met de details van uw project voor een advies over de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) op maat.
De totale tijd vanaf uw aanvraag tot aan uw levering in het magazijn bedraagt doorgaans 30 tot 90 dagen, afhankelijk van de verzendmethode.
• Dag 1-2: Offerte binnen 24 uur
• Dag 3-12: Productie van aangepaste proefmonsters (7-10 dagen)
• Dag 13-15: Verzending en goedkeuring van de monsters
• Dag 16-45: Massaproductie (15-30 dagen voor bestellingen ≤50.000 stuks; 35-45 dagen voor bestellingen van 100.000+ stuks)
• Dag 46-50: Kwaliteitscontrole en laden
• Dag 51-90: Internationale verzending (5 dagen per vliegtuig / 25-40 dagen per zeevracht / 35-50 dagen naar Amazon FBA)
Heb je het sneller nodig? Spoedproductie is mogelijk tegen een toeslag van 20%, waardoor de levertijd voor bulkproductie wordt verkort tot 10-15 dagen.
Towelscc is een full-service OEM/ODM-fabrikant van handdoeken op maat. Wij maken handdoeken op maat:
Productspecificaties:
- Maten: van washandje van 30 x 30 cm tot extra groot strandhanddoek van 203 x 413 cm — elke gewenste maat mogelijk.
- GSM/Gewicht: 180-700 GSM
- Materialen: katoen, microvezel, Turks katoen, bamboe, biologisch katoen, mengsels
- Randafwerkingen: gezoomd, gefranjerd, met stiksel afgewerkt, geschulpte rand, bies.
Logo en ontwerp:
- Reactief printen, sublimatie, zeefdruk, digitaal printen
- Borduren, jacquardweven, applicaties, warmteoverdracht, lasergraveren
- Pantone-kleurafstemming, afdrukken van fotokwaliteit
Verpakking en branding:
- Plastic zakken, geschenkdozen, netzakken, PVC-buizen, kraftpapier
- Gepersonaliseerde hangtags, geweven labels, waslabels, barcode stickers
- FBA-klare verpakkingen voor Amazon-verkopers
- Milieuvriendelijke gerecyclede materialen beschikbaar
Stuur ons uw ontwerpbestanden (AI, PSD, PDF) — wij bieden gratis ontwerpbegeleiding en digitale mockups vóór de productie.
Ja, we hebben ruime ervaring met Amazon FBA en verzenden naar FBA-magazijnen in:
• Noord-Amerika: VS, Canada, Mexico
• Europa: Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje, Polen, Nederland
• Azië-Pacific: Japan, Australië, Singapore
Onze Amazon FBA-service omvat:
1. FNSKU-etikettering en barcodecodering
2. FBA-conforme polybag-verpakking met verstikkingswaarschuwingen
3. Etikettering van de hoofddoos volgens de specificaties van Amazon.
4. Palletvoorbereiding voor LTL/FTL-zendingen
5. Voorbereiding van ASIN-bundels indien nodig
6. DDP-verzending (Delivered Duty Paid) — wij regelen de douane, invoerrechten en de levering tot aan de eindbestemming.
Gebruikelijke verzendmethoden naar FBA:
• Zeevracht DDP: 35-50 dagen, laagste kosten (aanbevolen voor bestellingen ≥1 m³)
• Luchtvracht DDP: 8-15 dagen, gemiddelde kosten
• Express (DHL/FedEx): 5-7 dagen, hoogste kosten (voor monsters of spoedbestellingen)
Towelscc beschikt over uitgebreide certificeringen voor wereldwijde B2B-conformiteit:
Productcertificeringen:
- OEKO-TEX® Standard 100 — garandeert veilige, chemicaliënvrije textielproductie.
- REACH-conform (EU-richtlijn inzake chemische veiligheid)
- Voldoet aan Prop 65 (Californië, VS)
Fabrieks- en sociale naleving:
- ISO 9001 (Kwaliteitsmanagementsysteem)
- ISO 14001 (Milieumanagement)
- BSCI (Business Social Compliance Initiative)
- Sedex SMETA (Ethische arbeidspraktijken)
- GRS (Global Recycled Standard) — voor gerecyclede materialen
Retailerspecifieke naleving:
Onze producten zijn goedgekeurd voor verkoop bij Walmart, Target, Costco, Amazon, Disney en grote winkelketens in de EU en de VS.
Audits door derden zijn welkom:
Audits door SGS, BV, Intertek, TÜV en door de klant aangewezen audits worden na voorafgaande kennisgeving geaccepteerd.
De prijs is afhankelijk van de afmetingen, het gramgewicht (GSM), het materiaal, de druktechniek en de bestelhoeveelheid. Typische FOB China-prijsranges:
Strandhanddoeken op maat: $2.00 – $15.00 per stuk
Microvezeldoeken: $0.50 – $5.00 per stuk
Hotelbadhanddoeken: $3.00 – $20.00 per stuk
Promotionele handdoeken: $1.50 – $8.00 per stuk
Wat is van invloed op de prijs?
1. Size (larger = more expensive)
2. GSM/weight (higher GSM = more cotton = higher cost)
3. Printing method (reactive < sublimation < embroidery < jacquard)
4. Order quantity (1,000pcs is 30-50% cheaper per unit than 100pcs)
5. Custom packaging requirements
Send us your specifications for an exact quote within 24 hours.
Yes — we strongly recommend sampling before bulk production. Three sampling options:
• Free stock samples: $0 (you only pay shipping, ~$30-50 via DHL/FedEx)
• Custom samples with your logo: $30-100 per sample, ready in 7-10 days
• Pre-production samples (full bulk specifications): $100-300, ready in 10-15 days
Good to know:
1. Custom sample fees are 100% refunded/deducted from your bulk order
2. We ship samples via DHL, FedEx, UPS — typically 3-5 days to your door
3. We can ship samples to multiple addresses if you have decision-makers in different locations
4. Sample courier accounts welcome — use your DHL/FedEx account if preferred
Wij bieden flexibele betalingsmogelijkheden voor B2B-klanten:
Standard payment terms:
• 30% T/T deposit + 70% balance before shipment (most common)
• 50% T/T deposit + 50% before shipment (for new clients < $5,000)
• 100% T/T for sample orders < $500
Andere geaccepteerde methoden:
• L/C at sight (for orders ≥$30,000 USD)
• Trade Assurance via Alibaba (additional fee applies)
• PayPal (alleen voor proefkosten en kleine bestellingen)
• Western Union (small orders < $1,000)
For repeat customers: Net 30 / Net 60 credit terms available after 3+ successful orders.
Container capacity depends on towel size, GSM, and packaging. Approximate quantities:
20ft Standard Container (~28 CBM usable):
• Beach towels (350-500 GSM): 20,000 – 30,000 pcs
• Microfiber towels (300 GSM): 50,000 – 80,000 pcs
• Hotel bath towels (500-700 GSM): 8,000 – 15,000 pcs
• Kitchen towels: 60,000 – 100,000 pcs
40ft High Cube Container (~67 CBM usable):
• Beach towels: 45,000 – 70,000 pcs
• Microfiber towels: 110,000 – 180,000 pcs
• Hotel bath towels: 18,000 – 35,000 pcs
• Kitchen towels: 140,000 – 230,000 pcs
We can provide exact loading plans with CBM calculations after confirming your specifications.
Our streamlined 6-step process:
1. Send inquiry → Email sales@towels.cc or WhatsApp +86 186 7171 3838 with your specs (size, material, quantity, target market). We respond within 24 hours.
2. Receive quote → Detailed quote including unit price, MOQ, lead time, packaging options, and shipping estimates within 24-48 hours.
3. Order custom sample → Pay sample fee, receive samples in 7-10 days for approval.
4. Confirm bulk order → Sign sales contract, pay 30% T/T deposit. Production starts immediately.
5. Production updates → Weekly photo progress reports during 15-30 day production. Mid-production inspection available.
6. Quality control & shipping → Final QC inspection, pay 70% balance, then we arrange FOB/CIF/DDP shipping with door-to-door tracking.
First-time buyers: We assign a dedicated English-speaking account manager to guide you through the entire process. Get started today →
Koopgids voor handdoeken in de groothandel
Wholesale Custom Towel Buyer’s Guide for B2B Importers
The Complete 2026 Guide to Sourcing Custom Beach Towels, Microfiber Towels, and Wholesale Towels from China
Sourcing wholesale custom towels from China can save your business 30-50% compared to local suppliers — but only if you know how to navigate MOQs, materials, GSM specifications, printing methods, certifications, shipping logistics, supplier vetting, and quality control. This guide answers every critical question B2B importers ask when sourcing custom towels — distilled from Towelscc’s 15+ years of OEM/ODM experience supplying strandhanddoeken, microvezel handdoeken, hotelhanddoeken, sporthanddoeken, En wholesale cotton towels to 500+ B2B clients across 60+ countries including the United States, Germany, United Kingdom, France, Italy, Australia, Japan, and the Middle East.
Whether you’re a hotel procurement manager sourcing pool towels for a resort chain, an Amazon FBA seller launching your first private label brand, an auto detailing distributor stocking microfiber drying towels, a promotional product company fulfilling a corporate order, or a fashion brand developing a signature beach towel collection — this guide covers everything you need to know.
📑 Table of Contents
Click any section to jump directly to that part of the guide.
- 1.1 100% Cotton (Hospitality & Retail)
- 1.2 Microfiber (Fastest-Growing Segment)
- 1.3 Cotton-Polyester Blend
- 1.4 Bamboo Fiber Blends
- 1.5 Turkish Cotton (Pestemal/Fouta)
- 1.6 Linen and Cotton-Linen Blends
- 1.7 Specialty Fabrics
- ▸ Quick Decision Framework
- 2.1 What GSM Actually Measures
- 2.2 GSM Reference by Towel Type
- 2.3 GSM and Shipping Cost Impact
- 2.4 How to Verify GSM Accuracy
- 3.1 Beach Towel Sizes
- 3.2 Bath Towel Sizes
- 3.3 Microfiber Towel Sizes
- 3.4 Gym & Sports Towel Sizes
- 3.5 Hotel Towel Set Composition
- 3.6 Custom Sizes
- 4.1 Reactive Printing
- 4.2 Sublimation Printing
- 4.3 Screen Printing
- 4.4 Digital Printing
- 4.5 Embroidery
- 4.6 Jacquard Weaving
- 4.7 Heat Transfer
- 4.8 Applique and Patches
- 4.9 Laser Engraving
- 4.10 Combination Methods
- ▸ Quick Decision Framework
- 5.1 Minimum Order Quantities (MOQ)
- 5.2 Why MOQs Exist
- 5.3 Realistic Lead Time Breakdown
- 5.4 Rush Production Options
- 5.5 Pricing Variables
- 5.6 FOB China Pricing Reference
- 5.7 What’s NOT in FOB Prices
- 7.1 Hotels, Resorts, Hospitality
- 7.2 Amazon FBA-verkopers
- 7.3 Distributeurs van autodetailingproducten
- 7.4 Fitness, yoga, sportteams
- 7.5 Distributeurs van promotionele producten
- 7.6 Distributeurs van schoonmaakbenodigdheden
- 7.7 Huisdierverzorging & Veterinaire zorg
- 7.8 Mode- en lifestylemerken
- 7.9 Spa- en wellnessindustrie
- 7.10 Gezondheidszorg en medische zorg
- 8.1 Vergelijking van verzendmethoden
- 8.2 Laadcapaciteit van de container
- 8.3 Incoterms uitgelegd
- 8.4 Amazon FBA Direct Shipping
- 8.5 Douane en invoerrechten
- 8.6 Zeevaartverzekering
- 9.1 Standaard verpakkingsopties
- 9.2 Premium verpakkingsopties
- 9.3 Merkelementen
- 9.4 Hoofdverpakking en verzending
- 9.5 Milieuvriendelijke verpakking
- 9.6 Praktische voorbeelden
- 10.1 Initiële verificatie
- 10.2 Verificatie van productie versus handel
- 10.3 Certificeringsverificatie
- 10.4 Verificatie van de productiecapaciteit
- 10.5 Klantreferenties
- 10.6 Testprotocol voor monsters
- 10.7 Communicatiekwaliteit
- 10.8 Audit van de betalingsvoorwaarden
- 10.9 De “Telefoonnummer”-test
- 10.10 Verificatiedocumenten van Towelscc
- 11.1 De drie inspectiefasen
- 11.2 AQL-bemonsteringsnormen
- 11.3 Wat te inspecteren
- 11.4 Veelvoorkomende defecten
- 11.5 Inspectiebedrijven van derden
- 11.6 Handdoekencc's interne kwaliteitscontrole
- 12.1 Standaard betaalmethoden
- 12.2 Onderhandelingen over betalingsvoorwaarden
- 12.3 Valuta en wisselkoers
- 12.4 Bankrekeningverificatie
- 12.5 Monsterkosten en terugbetaling
- 12.6 Orderbevestiging en contracten
- 13.1 Waarom steekproeven nemen cruciaal is
- 13.2 Vergelijking van monstertypen
- 13.3 Wat te testen
- 13.4 Voorbeeld goedkeuringsworkflow
- 13.5 Strategie met meerdere leveranciers
- 13.6 Towelscc's proefmonsterservice
- 14.1 Vier fasen van partnerschap
- 14.2 Het opbouwen van langdurige relaties
- 14.3 Consolidatie van meerdere SKU's
- 14.4 Prognoses en capaciteitsplanning
- 14.5 Co-ontwikkelingsprojecten
- 15.1 Kiezen uitsluitend op basis van prijs
- 15.2 Monsters overslaan
- 15.3 Certificeringen negeren
- 15.4 Onderschatting van de doorlooptijden
- 15.5 De fabriek niet inspecteren
- 15.6 Vage specificaties
- 15.7 Te veel betalen voor premium specificaties
- 15.8 Afhankelijkheid van één enkele bron
- 15.9 Slechte communicatie
- 15.10 Het overslaan van de inspectie vóór verzending
- 15.11 Bankoverschrijving zonder verificatie
- 15.12 Het negeren van de totale landingskosten
1. Hoe kies je het juiste handdoekmateriaal voor je bedrijf?
Materiaalkeuze is de allerbelangrijkste beslissing bij de productie van handdoeken op maat: het bepaalt de kosten, de prestaties, de klanttevredenheid en uiteindelijk het commerciële succes van uw product. Kiest u het verkeerde materiaal, dan krijgt u te maken met retourzendingen, negatieve recensies en reputatieschade. Kiest u het juiste materiaal, dan bouwt u een winstgevende en schaalbare productlijn op. Hieronder vindt u een uitgebreide B2B-vergelijking van de zeven belangrijkste handdoekmaterialen die wij bij Towelscc produceren.
1.1 100% Katoen (De premium keuze voor de horeca en detailhandel)
Katoen blijft de gouden standaard voor hoogwaardige handdoeken en biedt ongeëvenaarde zachtheid, absorptie en een luxueus gevoel. Binnen de katoensoort zijn er verschillende kwaliteiten die de kwaliteit en de prijs aanzienlijk beïnvloeden.
Hiërarchie van katoenkwaliteit (van hoogste naar laagste kwaliteit):
- Egyptische Giza-katoen — Het Egyptische Giza-katoen, geteeld in de Nijldelta, heeft extra lange vezels (38 mm+) die zorgen voor de gladste, meest duurzame en meest absorberende handdoeken op de markt. Het wordt gebruikt door 5-sterrenhotels (Ritz-Carlton, Four Seasons, Mandarin Oriental) en luxe kledingmerken.
- Supima/Pima-katoen — Extra lange katoenvezels, geteeld in Amerika. Vergelijkbare kwaliteit als Egyptische katoen, vaak gebruikt door Amerikaanse luxemerken.
- Turks katoen — Turks katoen uit de Egeïsche Zee heeft lange vezels (32-36 mm) en levert lichtgewicht, sneldrogende handdoeken op, ideaal voor strand en op reis.
- gekamd katoen — Standaard katoen dat is bewerkt om korte vezels en onzuiverheden te verwijderen, waardoor een zachter en duurzamer garen ontstaat dan gekaard katoen. De meest voorkomende premium keuze voor B2B-kopers.
- Biologisch katoen — Geteeld zonder synthetische pesticiden of meststoffen, gecertificeerd door GOTS (Global Organic Textile Standard). Premium prijs voor merken met een focus op duurzaamheid.
- Standaard/gekaarde katoen — Goedkoper katoen met kortere vezels. Geschikt voor budgetproducten, maar minder zacht en duurzaam.
Het meest geschikt voor: Hotels, resorts, spa's, luxe winkels, cadeauwinkels, premium hotel badhanddoeken
GSM-bereik: 400-700 GSM
Sterke punten: Maximale absorptie (katoen kan 27 keer zijn eigen gewicht aan water absorberen), zacht gevoel, luxe uitstraling, lange levensduur bij goed onderhoud, universeel geaccepteerd in alle markten.
Zwakke punten: Hogere kosten, langere droogtijd, vatbaar voor schimmel bij vochtige opslag, geleidelijk verlies van absorptievermogen door ophoping van wasverzachter.
Prijsbereik: $3-20/stuk, afhankelijk van de katoenkwaliteit, GSM en grootte.
Inkooptip: Voor de meeste inkopers in de horecasector biedt gekamd katoen met een gewicht van 500-600 g/m² de beste balans tussen een luxe uitstraling en een redelijke prijs. Egyptisch/Supima-katoen is alleen geschikt voor echt luxe segmenten, waar de meerprijs van 30-501 g/m² gerechtvaardigd is door uw retailstrategie.
1.2 Microvezel (Het snelstgroeiende handdoekensegment)
Microvezelhanddoeken zijn speciaal ontwikkelde synthetische textielsoorten, gemaakt van ultrafijne polyester- en polyamidevezels (dunner dan 1 denier – ongeveer 1/100e van de dikte van een mensenhaar). De unieke vezelstructuur creëert microscopische ruimtes die water, stof en deeltjes buitengewoon efficiënt vasthouden.
De twee belangrijkste microvezelmengsels:
- 80/20 polyester-polyamide — Premium mix met een hoger polyamidegehalte (20%). Voelt zachter en luxueuzer aan. Betere waterabsorptie (5x het eigen gewicht). Ideaal voor microvezel strandhanddoeken, spa-toepassingen en luxe detailhandel.
- 70/30 polyester-polyamide — Meest voorkomende mix. Evenwichtige prestaties en prijs. Standaardkeuze voor autodetailing, reiniging en sporttoepassingen.
- 90/10 polyester-polyamide — Budgetmix met minder polyamide. Lagere prijs, maar minder absorptievermogen en zachtheid. Vermijd deze variant tenzij de prijs absoluut doorslaggevend is.
Het meest geschikt voor:
- Strandhanddoeken van microvezel op maat voor Amazon FBA-verkopers, lifestylemerken
- Distributeurs van autodetailingproducten en merken voor autoverzorging
- Schoonmaakbedrijven en bedrijven die schoonmaakdiensten aanbieden
- Fitness- en sportmerken — fitnessketens, yogastudio's
- Reismerken en outdoorwinkels
- Merken voor huisdierverzorging en veterinaire leveranciers
GSM-bereik: 200-600 GSM
Sterke punten: Sneldrogend (droogt 3x sneller dan katoen), lichtgewicht (50% lichter dan katoen van dezelfde maat), zeer duurzaam (meer dan 200 wasbeurten), pluisvrij, antibacteriële eigenschappen, machinewasbaar op hoge temperaturen, ideaal voor sublimatieprinten met fotografische details, blijft langer zacht dan katoen.
Zwakke punten: Voelt minder luxe aan dan katoen (synthetisch), kan geurtjes vasthouden als het niet goed gewassen wordt, synthetische materialen worden in sommige markten negatief beoordeeld, vereist specifieke verzorging (geen wasverzachter, niet drogen op hoge temperatuur).
Prijsbereik: $0.50-5.00/stuk
Inkooptip: Voor autodetailing, sta erop dat het materiaal minimaal 70/30 is met afgewerkte randen (zijden rand) en een gewicht van 350-500 g/m². Voor strandhanddoeken kies je 80/20 met een gewicht van 350-450 g/m² voor het beste gevoel. Goedkope microvezel van leveranciers van lage kwaliteit (meestal 90/10 met een gewicht van 200 g/m²) zal je recensies negatief beïnvloeden — betaal wat meer voor de juiste kwaliteit.
1.3 Katoen-polyester mix (het compromis tussen prijs en prestatie)
Katoen-polyestermengsels combineren het absorptievermogen en de zachtheid van katoen met de duurzaamheid en sneldrogende eigenschappen van polyester. Het resultaat is een veelzijdige, kosteneffectieve stof die ideaal is voor toepassingen met een hoog volume en intensieve slijtage.
Gangbare mengverhoudingen:
- 80% katoen / 20% polyester — Voelt voornamelijk aan als katoen, maar is duurzamer. Geschikt voor hotels in het middensegment en handdoeken voor sportscholen.
- 65% Katoen / 35% Polyester — Evenwichtige mix, droogt sneller dan puur katoen. Veelvoorkomend bij keukendoeken, promotieartikelen.
- 50% Katoen / 50% Polyester — Maximale duurzaamheid, laagste kosten. Vaak gebruikt in budgethotels, schoonmaakdoeken en promotieartikelen voor de massamarkt.
Het meest geschikt voor: Hotels in het middensegment, fitnessketens, keukendoeken, promotionele handdoeken, budgetmerken, schoonmaakartikelen
Prijsbereik: $1.50-6.00/stuk
1.4 Bamboevezelmengsels (De Duurzame Keuze)
Bamboevezel wint steeds meer aan populariteit bij merken die zich richten op duurzaamheid, met name in de EU en Noord-Amerika, waar milieuvriendelijke eigenschappen een belangrijke rol spelen bij aankoopbeslissingen.
Eigenschappen:
- Van nature antibacterieel (de bamboeplant produceert "bamboe kun", een antimicrobieel middel).
- Hypoallergeen — zacht voor de gevoelige huid
- Absorberender dan katoen (3-4 keer zo zwaar).
- Natuurlijk biologisch afbreekbaar
- Voelt zacht en zijdezacht aan, vaak omschreven als "zachter dan katoen".“
Het meest geschikt voor: Milieuvriendelijke merken, baby- en kinderproducten, huidverzorgingslijnen voor de gevoelige huid, premium DTC-merken
Prijsbereik: $4-12/stuk
1.5 Turks katoen (Pestemal/Fouta-stijl)
Turkse platgeweven katoenen handdoeken (ook wel Pestemal of Fouta genoemd) zijn sinds 2020 enorm populair geworden, met name in de lifestyle-, strand- en boetiekhotelbranche.
Eigenschappen:
- Lichtgewicht (voelt aan als 300-400 g/m² ondanks dat het plat geweven is)
- Sneldrogend (2-3 keer sneller dan badstof katoen)
- Compact opgevouwen (30% is kleiner dan een badhanddoek).
- Veelzijdig (handdoek, sjaal, plaid, sarong, picknickkleed)
- Opvallende esthetiek met traditionele franjes.
Het meest geschikt voor: Lifestylemerken, boetiekhotels, strandclubs, premium aanbiedingen op Amazon, reismerken, yogastudio's
Prijsbereik: $4-15/stuk
1.6 Linen and Cotton-Linen Blends
Linnen handdoeken (gemaakt van vlasvezels) bieden unieke eigenschappen voor specifieke toepassingen, met name in de keuken en voor decoratieve doeleinden.
Eigenschappen: Zeer absorberend, pluisvrij, sneldrogend, wordt zachter na elke wasbeurt, van nature antimicrobieel.
Het meest geschikt voor: Keukendoeken (vooral meelzak- en theedoekmodellen), decoratieve badkameraccessoires, premium keukendoeken voor restaurantmerken
Prijsbereik: $3-10/stuk
1.7 Specialty Fabrics
- Modale mengsels — Vezel afkomstig van beukenhout, 50%, meer absorberend dan katoen, voelt zijdezacht aan
- Tencel/Lyocell-mengsels — Afkomstig van eucalyptus, duurzaam, zacht, uitstekende vochtregulatie
- Koelende stofmengsels — Microvezel behandeld met verkoelende middelen, gebruikt voor sport- en atletiekdoeleinden.
- Stoffen behandeld met antimicrobiële middelen — Katoen of microvezel met zilverionen of andere antimicrobiële afwerkingen
Snel besluitvormingskader
| Jouw prioriteit | Aanbevolen materiaal |
|---|---|
| Maximale luxe voor 5-sterrenhotels | Egyptisch of Supima katoen, 600-700 g/m² |
| Standaard hotelkwaliteit | Gekamd katoen, 500-600 g/m² |
| Hoogwaardige strandhanddoeken voor de detailhandel | Gekamd katoen of Turks katoen, 400-500 g/m² |
| Amazon FBA strandhanddoeken | 80/20 microvezel, 350-450 g/m² |
| Professionele autodetailing | 70/30 microvezel, 350-500 g/m² |
| Budget sporthanddoeken | Katoen-polyester mix of microvezel, 250-350 g/m² |
| Milieuvriendelijk merk | Biologisch katoen of gecertificeerd bamboe |
| Promotie/weggeefactie | Katoen-polyester mix of basis microvezel, 250-300 g/m² |
2. GSM begrijpen: Hoe het gewicht van handdoeken de kwaliteit en de kosten beïnvloedt
GSM (gram per vierkante meter) is de meest cruciale specificatie die B2B-kopers moeten begrijpen, maar tegelijkertijd ook de meest verkeerd begrepen. Als je het verkeerd aanpakt, betaal je ofwel te veel voor onnodige luxe, ofwel lever je een product met ondermaatse specificaties dat klanten teleurstelt.
2.1 What GSM Actually Measures
GSM meet het gewicht van één vierkante meter stof. Een hogere GSM-waarde betekent meer katoen/microvezel per vierkante meter, wat direct van invloed is op:
- Absorptievermogen — Hogere GSM-waarde = meer vezels = groter waterabsorptievermogen
- Zachtheid — Hogere GSM-waarde = dikkere pool = luxueuzer gevoel
- Duurzaamheid — Een hogere GSM-waarde betekent over het algemeen een langere levensduur.
- Kosten — Hogere GSM-waarde = meer materiaal = hogere productiekosten
- Droogtijd — Hogere GSM-waarde = meer materiaal om te drogen = langere droogtijd
- Verzendkosten — Hogere GSM-waarde = zwaarder gewicht = hogere verzendkosten per stuk
2.2 Uitgebreide GSM-referentie per handdoektype
Strandlakens
| GSM | Kwaliteitsniveau | Het beste voor | Indicatieve prijs (FOB China) |
|---|---|---|---|
| 250-300 GSM | Begroting | Promotionele weggeefacties, detailhandel in het lagere segment | $1.80-3.50/stuk |
| 350-400 GSM | Standaard | Detailhandel in het middensegment, standaard Amazon-aanbiedingen | $3.00-6.00/stuk |
| 400-500 GSM | Premie | Luxe winkels, handdoeken voor bij het zwembad van hotels, lifestylemerken | $5.00-10.00/stuk |
| 500-600 GSM | Luxe | Luxe hotels, kenmerkende resortcollecties | $8.00-15.00/stuk |
Badhanddoeken
| GSM | Kwaliteitsniveau | Het beste voor |
|---|---|---|
| 350-400 GSM | Budgethotels, sportscholen | Veelvuldig wassen, toepassingen die veel slijtage vertonen |
| 450-500 GSM | Standaardhotels | De meeste hotelketens met 3-4 sterren, winkels in het middensegment |
| 550-600 GSM | Luxe hotels, winkels | 4-5 sterrenhotels, luxe winkelmerken |
| 650-700 GSM | Luxe, spa | 5-sterrenhotels, luxe spa's, exclusieve cadeauwinkels |
| 700+ GSM | Ultra-luxe | Luxehotels van topklasse, exclusieve winkels |
Microvezel handdoeken
| GSM | Kwaliteitsniveau | Het beste voor |
|---|---|---|
| 200-250 GSM | Licht, sneldrogend | Sports, travel, basic cleaning |
| 250-350 GSM | Standaard | Most sporthanddoeken, beach, kitchen, basic auto |
| 350-500 GSM | Premie | Autodetailing, premium sport, luxe strand |
| 500-600 GSM | Ultra-zacht | Luxe autodetailing, hoogwaardige huisdierdroging |
Handdoeken en keukendoeken
| GSM | Het beste voor |
|---|---|
| 250-300 GSM | Restaurantkeukens, commercieel gebruik met hoge volumes |
| 350-450 GSM | Keukendoeken voor de detailhandel, decoratief gebruik |
| 450-550 GSM | Luxe handdoeken, hotelhanddoeken |
2.3 Cruciaal inzicht in B2B-inkoop: GSM en verzendkosten
GSM heeft een directe invloed op uw totale kosten, op manieren die beginnende importeurs vaak verrassen. Hier is een concreet voorbeeld:
Een vergelijking van strandhanddoeken van 76 x 152 cm:
- Een katoenen strandhanddoek van 300 g/m² weegt ongeveer 336 gram = 0,74 pond.
- Een katoenen strandhanddoek van 600 g/m² weegt ongeveer 672 gram = 1,48 pond.
Voor een zending van een 20ft container naar de westkust van de VS:
- Handdoeken van 300 g/m²: circa 30.000 stuks per verpakking.
- Handdoeken van 600 g/m²: circa 15.000 stuks per verpakking.
2.4 How to Verify GSM Accuracy
Onscrupuleuze leveranciers verzenden soms producten met een lager GSM-gewicht dan gespecificeerd, waardoor ze besparen op de katoenkosten terwijl u betaalt voor de hogere specificaties.
Hoe te verifiëren:
- Snijd een precies stuk van 10 cm x 10 cm (100 vierkante centimeter) uit.
- Weeg het product af op een precisieweegschaal (gevoelig tot op 0,1 gram).
- Vermenigvuldig met 100 om GSM te krijgen (100 cm² × 100 = 1 m²)
- Een afwijking van 5% (productietolerantie) is toegestaan, maar alles daarbuiten is fraude.
Towelscc garandeert een nauwkeurigheid van ±3% GSM op alle bestellingen, met de mogelijkheid tot inspectie door een derde partij voor kopers die onafhankelijke verificatie wensen. Neem contact op met ons team. voor onze standaard kwaliteitscontroleprotocollen.
3. Handdoekmaten en -specificaties per toepassing
De afmetingen van handdoeken variëren sterk per regio en toepassing. Het specificeren van de verkeerde maat voor uw doelmarkt is een van de meest voorkomende (en kostbare) fouten voor beginnende importeurs.
3.1 Beach Towel Sizes
| Afmeting (inches) | Afmeting (cm) | Beschrijving | Beste markt |
|---|---|---|---|
| 24″ × 48″ | 60 × 120 | Compacte strand-/reishanddoek | Reismerken, kinderproducten |
| 27″ × 54″ | 70 × 140 | Compacte strandhanddoek voor volwassenen | Budgetwinkels, aanbiedingen |
| 30″ × 60″ | 76 × 152 | Standaard Amerikaanse strandhanddoek | Amerikaanse detailhandel, Amazon, hotels |
| 35″ × 70″ | 90 × 180 | Premium extra groot | Premium retail, lifestylemerken |
| 40″ × 70″ | 100 × 180 | XL strandhanddoek | Zwembadresorts, luxe winkels |
| 36″ × 72″ | 90 × 180 | Europese norm | EU-detailhandel, hotels |
| 60″ × 80″ | 150 × 200 | Stranddeken | Lifestylemerken, strandclubs |
| 36 inch rond | 90 cm rond | Ronde strandhanddoek | Boutique lifestylemerken |
| 60 inch rond | 150 cm rond | Extra groot rond | Luxe levensstijl, strandclubs |
3.2 Bath Towel Sizes
| Afmeting (inches) | Afmeting (cm) | Beschrijving | Het beste voor |
|---|---|---|---|
| 13″ × 13″ | 33 × 33 | Wasdoekje | Hotels, detailhandel, baby |
| 16″ × 28″ | 40 × 70 | Handdoek | Alle markten |
| 24″ × 50″ | 60 × 125 | Europees standaard bad | Europese hotels |
| 27″ × 54″ | 70 × 140 | Amerikaanse standaard badkuip | Amerikaanse hotels, detailhandel |
| 30″ × 56″ | 75 × 145 | Luxe badkamer | Luxe hotels, winkels |
| 35″ × 60″ | 90 × 150 | Badlaken | Luxe hotels, exclusieve winkels |
| 40″ × 70″ | 100 × 180 | Extra groot badlaken | Spa, luxe hotels |
3.3 Microvezeldoeken in verschillende maten (standaard voor autodetailing)
| Afmeting (inches) | Beschrijving | Sollicitatie |
|---|---|---|
| 12″ × 12″ | Schoonmaakdoekje | Algemene schoonmaak, glas |
| 16″ × 16″ | Standaard autodetailing | Polijsten, keramische coating |
| 16″ × 24″ | Droogdoek | Lichte droogtoepassingen |
| 24″ × 36″ | Drooghanddoek | Autodrogen, grote oppervlakken |
| 25″ × 36″ | Zware droogdoek | Premium autodroging |
| 30″ × 36″ | Mega drooghanddoek | Vrachtwagen/SUV drogen |
3.4 Gym & Sports Towel Sizes
| Afmeting (inches) | Beschrijving | Sollicitatie |
|---|---|---|
| 12″ × 24″ | Zweetdoek | Apparatuur afvegen, gezicht |
| 16″ × 32″ | Standaard sporthanddoek | De meeste fitness-apps |
| 20″ × 40″ | Luxe sportschool | Yoga, premium fitness |
| 24″ × 60″ | Yogamat handdoek | Hot yoga, volledige matbedekking |
3.5 Hotelhanddoekenset Standaardsamenstelling
Een typische handdoekenset voor een hotel bevat:
- Badhanddoek — 27″×54″ (VS) of 24″×50″ (EU), 500-600 g/m²
- Handdoek — 16″×28″, 500-600 g/m²
- Wasdoekje — 13″×13″, 500-600 g/m²
- Badmat — 20″×30″, 800-1000 g/m²
- Zwembadhanddoek (indien van toepassing) — 30″×60″, 350-500 g/m²
Voor een hotel met 100 kamers is de gebruikelijke inventaris 4-5 keer het aantal kamers, zodat er voldoende ruimte is voor nieuwe gasten: in totaal 400-500 sets.
3.6 Custom Sizes
Towelscc produceert handdoeken in alle gewenste maten, van 8″×8″ tot 80″×160″. Voor maatwerk zijn doorgaans de volgende gegevens nodig:
- Hogere minimale bestelhoeveelheid (300-500 stuks)
- Lichte meerprijs (5-15% boven de standaardmaten)
- Langere levertijd (5-7 dagen extra voor het instellen van de snijplotter)
4. Custom Printing and Logo Decoration Methods Compared
Logo decoration is where many B2B buyers make costly mistakes. Choosing the wrong printing method can result in fading colors, peeling logos, rejected goods at quality inspection, or a product that simply doesn’t match your design vision.
4.1 Reactive Printing (The Premium Cotton Choice)
Reactive printing uses dyes that chemically bond with cotton fibers at the molecular level, creating colors that are part of the fabric — not just sitting on top.
How it works: Cotton towels are pre-treated, then dye is applied via rotary or flat-bed printing machines, then steamed to cure the chemical bond, then washed to remove excess dye.
Pros:
- Vivid, saturated colors
- Soft hand feel — colors don’t change fabric texture
- Excellent washfastness (will not fade for hundreds of wash cycles)
- Premium perception
- Eco-friendly when done properly (modern reactive dyes are low-pollution)
Cons:
- Higher cost than basic printing methods
- Longer production time (extra wash and cure cycles)
- Only works on cotton and cotton-rich blends
- Requires higher MOQ to be cost-effective (300-500 pcs)
Cost impact: +20-40% versus basic screen printing
Color limit: Up to 16 colors per design
Het meest geschikt voor: Premie strandhanddoeken op maat, hotel collections, retail brand merchandise, lifestyle brands
4.2 Sublimation Printing (The Photographic Choice)
Sublimation printing uses heat to transform solid dye into gas, which then permanently bonds with polyester fibers at the molecular level. This creates photographic-quality prints with unlimited colors.
How it works: Design is printed on transfer paper using sublimation inks, then transferred to polyester/microfiber towel using high heat (200°C) and pressure.
Pros:
- Unlimited colors and gradients
- Photographic detail (continuous tone, no halftone dots visible)
- Permanent — won’t crack, peel, or fade
- No texture change to fabric
- No MOQ limit on number of colors used
- Ideal for full-coverage all-over prints
- Best method for Amazon FBA listings with complex graphics
Cons:
- Only works on polyester or polyester-rich blends (won’t work on 100% cotton)
- Requires polyester-based fabric — limits to microvezel handdoeken and certain blends
Cost impact: +15-30% versus basic printing
Color limit: Unlimited
Het meest geschikt voor: Microfiber beach towels with photographic designs, Amazon listings, lifestyle brands, custom design retail
4.3 Screen Printing (The Volume Workhorse)
The most cost-effective method for high-quantity orders with simple, solid-color logos. Each color requires a separate screen — so designs are limited to 1-6 colors per logo.
How it works: Mesh screens are created for each color in the design, then ink is pressed through the screens onto the towel using a squeegee.
Pros:
- Lowest cost for large quantities (1,000+ pcs)
- Durable solid colors
- Fast production for repeat orders
- Works on all fabric types
- Bright, opaque colors (including white)
Cons:
- Limited colors (typically 1-6 per design)
- Slight texture change at print location
- Setup costs make it uneconomical for small orders (under 200 pcs)
- Can crack over many wash cycles if poor-quality ink used
Cost impact: Baseline (most economical method)
Color limit: 1-6 colors typical, up to 12 possible
Het meest geschikt voor: Promotional towels, sporthanddoeken with logos, rally towels, simple branded merchandise
4.4 Digital Printing (The Small-Batch Option)
Direct inkjet printing onto fabric. Combines flexibility with reasonable quality, though less vibrant than reactive or sublimation.
Pros:
- No color limits
- Low setup cost
- Ideal for short runs (50-300 pcs)
- Fast turnaround for samples
Cons:
- Higher per-unit cost at scale
- Less vibrant than reactive printing on cotton
- Less durable than reactive (can fade after 50+ washes)
Het meest geschikt voor: Sample runs, custom one-offs, small-batch testing, design validation before bulk reactive printing
4.5 Embroidery (The Premium Logo Choice)
Stitched logos using high-quality polyester thread (rayon or polyester). The premium choice for hospitality, luxury brands, and corporate gifts.
Pros:
- 3D dimensional effect
- Premium tactile feel
- Extremely durable (will last as long as the towel itself)
- No fading concerns
- Conveys quality and craftsmanship
- Standard for hotel logos
Cons:
- Higher cost per unit
- Best for smaller logos (under 4″×4″)
- Complex multicolor designs become expensive
- Reduces absorbency at logo location
- Stitch density needs careful selection (too dense = stiff; too loose = poor coverage)
Cost impact: +$0.30-2.00 per piece depending on stitch count (a typical hotel logo is 3,000-8,000 stitches)
Het meest geschikt voor: Hotel towels, spa towels, luxury brands, monogrammed retail, corporate gifts, bath towels with branded edges
4.6 Jacquard Weaving (The Luxury Hospitality Standard)
Patterns and logos are woven directly into the fabric during production — not printed on top. The technique creates tonal, dimensional patterns that are part of the towel’s structure.
How it works: Computer-controlled jacquard looms raise and lower individual warp threads to create patterns as the fabric is woven.
Pros:
- Patterns are integral to the fabric (literally cannot wear off)
- Tonal sophistication unmatched by printing
- Premium luxury perception
- Maintains absorbency across the entire towel
- Status symbol in hospitality
Cons:
- Higher MOQ (typically 500-1,000 pcs)
- Longer setup time (3-5 days for design programming)
- Higher cost (+30-50% vs printed)
- Best for tonal designs (limited to woven color palette)
Cost impact: +30-50% vs printed | MOQ: 500-1,000 pcs
Het meest geschikt voor: 5-star hotels, luxury hospitality groups, signature collections, ultra-premium retail
4.7 Heat Transfer (The Quick Photographic Option)
Pre-printed transfer film applied with heat and pressure. Good for vibrant photographic logos on small areas.
Pros:
- Vibrant photographic colors
- Low setup cost
- Snelle afhandeling
- Works on any fabric type
Cons:
- Lower durability than reactive or embroidery
- May peel after 30-50 washes
- Stiffer feel at print location
- Limited to small print areas
Het meest geschikt voor: Promotional giveaways, single-use events, low-budget projects, urgent rush orders
4.8 Applique and Patches
Decorative fabric pieces sewn onto the towel. Adds dimensional, textured branding.
Pros: Premium tactile effect, durable, distinctive look
Cons: Higher cost, more complex production, limits machine washing temperature
Het meest geschikt voor: Luxury brands, kids’ towels, novelty items, signature collections
4.9 Laser Engraving (The Modern Eco-Choice)
Uses precision lasers to selectively burn away the top layer of fabric, revealing a contrasting color underneath. Modern, eco-friendly, no inks or dyes used.
Pros: Eco-friendly, premium modern look, no chemical dyes, very durable
Cons: Limited to subtle tonal effects, requires specific fabric construction
Het meest geschikt voor: Eco-friendly brands, modern minimalist aesthetics
4.10 Combination Methods
Many premium products use multiple techniques:
- Embroidered logo + reactive-printed pattern
- Jacquard-woven base + sublimation overlay
- Achtergrond met zeefdruk + geborduurde voorgrond
Deze combinaties rechtvaardigen een hogere prijs, maar leveren wel werkelijk unieke producten op.
Snel besluitvormingskader
| Uw behoefte | Beste methode |
|---|---|
| Hoogwaardige katoenen strandhanddoek met levendige kleuren. | Reactief printen |
| Microvezel strandhanddoek met fotoprint. | Sublimatie |
| Hotelhanddoek met geborduurd logo | Borduurwerk |
| Meer dan 5.000 promotionele handdoeken met een eenvoudig logo. | Zeefdruk |
| Luxe hotel signature collectie | Jacquard weven |
| Testrun in kleine oplage, complex ontwerp | Digitaal printen |
| Spoedpromotie-evenement | Warmteoverdracht |
| Voorbeeld/prototype vóór reactief printen | Digitaal printen |
| Milieuvriendelijke merkpositionering | Lasergraveren |
5. Minimale bestelhoeveelheid, levertijd en prijs voor handdoeken op maat
De drie vragen die elke importeur stelt voordat hij een contract tekent: Hoe klein mag mijn eerste bestelling zijn? Hoe lang duurt het voordat ik mijn goederen ontvang? Wat zijn de werkelijke kosten?
5.1 Uitleg over minimale bestelhoeveelheden (MOQ)
De minimale bestelhoeveelheid (MOQ) varieert afhankelijk van de complexiteit van het product, de mate van personalisatie en de decoratiemethode.
Towelscc MOQ-matrix:
| Besteltype | Standaard minimale bestelhoeveelheid (MOQ) | Waarom deze minimale bestelhoeveelheid? |
|---|---|---|
| Voorraadartikelen met eenvoudige bedrukking | 50 stuks | Stoffen op voorraad, snelle levertijd. |
| Aangepast logo op standaard handdoeken (zeefdruk) | 100 stuks | Instelkosten verdeeld over de hoeveelheid |
| Logo op maat met reactieve printtechniek | 300 stuks | Reactief printen, minimale economische batchgrootte |
| Logo op maat met sublimatieprint | 200 stuks | Sublimatiepapier en instelkosten |
| Logo op maat met borduurwerk | 100 stuks | Zeer flexibel — borduurwerk is goed schaalbaar. |
| Jacquardgeweven ontwerpen op maat | 500-1,000 pcs | De kosten voor het opzetten van een weefgetouw vereisen een minimaal volume. |
| Strandhanddoeken op maat (aangepaste afmetingen en ontwerp) | 300-500 stuks | Inclusief patroonontwikkeling |
| Handdoeken op maat (formaat, materiaal, GSM, alles naar wens). | 1.000+ stuks | Volledig vanaf nul ontwikkeld |
| Verpakking op maat (geschenkdoos, plastic zak op maat) | 500+ stuks | Kosten voor verpakkingsmal/ontwerp |
5.2 Waarom minimale bestelhoeveelheden bestaan (inzicht vanuit het perspectief van de leverancier)
Minimale bestelhoeveelheden (MOQ's) zijn niet willekeurig, ze weerspiegelen de werkelijke economische aspecten van de productie:
- Opstartkosten — Reactief printen vereist het maken van zeeframen of roterende cilinders ($50-300 opstelling)
- Minimale materiaalkosten — Voor speciale garens kunnen er minimale afnamehoeveelheden gelden bij leveranciers.
- Weefgetouwefficiëntie — Jacquardweefgetouwen vereisen een insteltijd die pas economisch rendabel is bij meer dan 500 stuks.
- Kwaliteitscontrole — De kosten voor monsterinspectie zijn vast, ongeacht de omvang van de bestelling.
- Documentatie — Exportdocumenten brengen vaste kosten met zich mee.
Voor nieuwe klanten biedt Towelscc flexibiliteit wat betreft de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) voor vaste klanten – begin klein om de markt te testen en schaal vervolgens op.
5.3 Realistic Lead Time Breakdown
Veel mensen die voor het eerst een huis kopen, onderschatten de benodigde tijd. Hier is een realistische projectplanning, van de eerste aanvraag tot de ontvangst van de goederen in uw magazijn:
Fase 1: Offerte en onderhandeling (dagen 1-7)
- Dag 1: Offerteaanvraag indienen met specificaties
- Dag 2-3: Ontvang een gedetailleerde offerte
- Dag 4-7: Offertebeoordeling, leveranciersvergelijking, onderhandeling, contractondertekening
Fase 2: Monsterontwikkeling (dagen 8-25)
- Dag 8-10: Betaling van de monsterkosten, leverancier start ontwikkeling
- Dagen 11-20: Productie van de proefmonsters (7-15 dagen, afhankelijk van de complexiteit)
- Dag 21-25: Verzending van monsters (3-5 dagen via DHL/FedEx)
Fase 3: Goedkeuring van het monster (dagen 26-40)
- Dagen 26-32: Interne steekproefevaluatie
- Dagen 33-40: Revisies indien nodig, definitieve goedkeuring
Fase 4: Massaproductie (dagen 41-70)
- Dag 41: Koopovereenkomst ondertekenen, aanbetaling van 30% voldoen
- Tot 5.000 stuks: 15-20 dagen
- 5.000-50.000 stuks: 20-30 dagen
- 50.000-100.000 stuks: 30-40 dagen
- 100.000+ stuks: 40-60 dagen
Fase 5: Kwaliteitscontrole en verzending (dagen 71-110)
- Dagen 71-75: Eindinspectie (interne of externe AQL-inspectie)
- Dagen 76-78: Betaal het resterende bedrag van 70%, bereid de verzenddocumenten voor.
- Express (DHL/FedEx): 5-7 dagen
- Luchtvracht: 8-15 dagen
- Zeevracht LCL: 30-45 dagen
- Zeevracht FCL: 25-40 dagen
5.4 Rush Production Options
Voor projecten met een strakke deadline biedt Towelscc spoedservices aan:
- Spoedmonster (3-5 dagen in plaats van standaard 7-15 dagen): +50% monsterkosten
- Spoedproductie (10-15 dagen in plaats van standaard 15-30 dagen): +20% toeslag
- Luchtvracht in plaats van zeevracht: 8-15 dagen versus 25-50 dagen, maar 5-10 keer zo duur.
5.5 Inzicht in prijsvariabelen
De prijs voor een handdoek op maat hangt af van zes belangrijke factoren:
Factor 1: Materiaalkwaliteit
Egyptisch katoen kost 3-4 keer zoveel als standaard katoen. Microvezel 80/20 kost 301 ton meer dan 70/30. Materiaalkosten bedragen doorgaans 40-601 ton van de totale kosten.
Factor 2: GSM/Gewicht
Een hogere GSM-waarde betekent meer materiaal en dus hogere kosten. Een verdubbeling van de GSM-waarde leidt bijna tot een verdubbeling van de materiaalkosten.
Factor 3: Grootte
Grotere handdoeken betekenen meer materiaal en dus hogere verzendkosten per stuk. Een strandhanddoek van 76 x 152 cm (30 x 60 inch) gebruikt twee keer zoveel materiaal als een strandhanddoek van 61 x 122 cm (24 x 48 inch).
Factor 4: Printmethode
Kostenhiërarchie (van laag naar hoog): Zeefdrukken Warmteoverdracht < Digitaal printen < Sublimatie < Reactief < Borduurwerk < Jacquardweven < Combinatiemethoden
Factor 5: Bestelhoeveelheid
Volumekortingen zijn reëel en aanzienlijk:
- 100-300 stuks: Premium prijs (proefpakket)
- 500-1.000 stuks: Standaardprijs
- 1.000-5.000 stuks: 15-25% volumekorting
- 5.000-20.000 stuks: 25-35% volumekorting
- 20.000+ stuks: 35-45% volumekorting
Factor 6: Verpakking op maat
- Polybag: $0.05-0.15/stuk
- Cadeauverpakking: $0.50-2.00/stuk
- Aangepast hanglabel: $0.10-0.30/stuk
- Label met aangepaste barcode/FNSKU: $0.05-0.10/stuk
- FBA-klare verpakking: $0.30-1.00/stuk
5.6 Indicatieve FOB China-prijzen voor Towelscc-producten
Gebaseerd op typische specificaties bij een bestelhoeveelheid van 1.000-5.000 stuks:
Aangepast Strandlakens:
- Katoen, 350 g/m², 76 x 152 cm, reactieve print: $4-7/stuk
- Katoen, 450 g/m², 76 x 152 cm, reactieve print: $6-10/stuk
- Microvezel, 350 g/m², 76 x 152 cm, sublimatie: $3-5/stuk
- Turkish cotton, 30″×60″: $4-8/pc
- Round, 60″ diameter, microfiber: $5-9/pc
Microvezel handdoeken:
- Cleaning cloth, 12″×12″, 250 GSM: $0.30-0.60/pc
- Auto detailing, 16″×16″, 350 GSM: $0.50-1.00/pc
- Auto drying, 24″×36″, 500 GSM: $1.50-3.00/pc
- Sporthanddoek, 40 x 81 cm, 300 g/m²: $1.00-2.00/stuk
- Droogrek voor huisdieren, 50 x 100 cm, 400 g/m²: 1 stuk 4 stuks 1,50-3,50/stuk
Hotelbadhanddoeken:
- 27″×54″, 500 g/m² katoen: $4-6/stuk
- 27″×54″, 600 g/m² katoen: $5-8/stuk
- Badlaken van 35″×60″, 600 g/m²: $8-12/stuk
- Washandje 33 x 33 cm, 500 g/m²: $0.80-1.20/stuk
Promotionele handdoeken:
- 11″×18″ met zeefdruklogo: $1.00-2.00/stuk
- Sporthanddoek van 40 x 81 cm met logo: $2.00-4.00/stuk
- Aangepaste rallyhanddoeken Sublimatie 11″×18″: $1.50-3.50/stuk
Handdoeken voor de sportschool en yoga:
- Microvezel handdoek voor de sportschool 16″×32″: $1.50-3.00/stuk
- Yogamat handdoek 24″×72″: $3-7/stuk
- Koelhanddoek: $1.50-4.00/stuk
Keukenhanddoeken:
- Katoenen badstof, 16″×24″: $0.80-1.50/stuk
- Wafelweefsel, 40 x 60 cm: $1.00-1.80/stuk
- Meelzak, 71 x 71 cm: $0,80-1,40/stuk
5.7 Wat is NIET inbegrepen in de FOB-prijzen
De FOB China-prijzen zijn inclusief:
- ✓ Productfabricage
- ✓ Bedrukking/borduurwerk op maat
- ✓ Standaard plastic zakverpakking
- ✓ Binnenlands transport naar de exporthaven
- ✓ Douaneafhandeling bij export
De FOB China-prijzen zijn exclusief:
- ✗ Internationale verzending (zee/lucht/express)
- ✗ Zeevaartverzekering (aanbevolen bij een ladingwaarde van 0,3-0,51 TP3T)
- ✗ Afhandelingskosten in de bestemmingshaven
- ✗ Invoerrechten en belastingen
- ✗ Levering van de laatste kilometer naar uw magazijn
6. Certificeringen en nalevingsnormen voor wereldwijde markten
Het importeren van handdoeken in gereguleerde markten vereist dat aan specifieke normen wordt voldaan. Kopen bij een niet-gecertificeerde leverancier brengt risico's met zich mee, zoals afwijzing door de douane, boetes, weigering door de detailhandel of terugroepacties vanwege veiligheidsrisico's. Naleving van de regelgeving is essentieel voor serieuze B2B-activiteiten.
6.1 Essential Product Certifications
OEKO-TEX® Standaard 100
De wereldwijde standaard voor chemische veiligheid in de textielindustrie. Tests op meer dan 100 schadelijke stoffen, waaronder formaldehyde, zware metalen en verboden azokleurstoffen. Vereist door de meeste grote retailers en aanbevolen voor elk product dat in contact komt met de huid.
- Verificatie: Zoek het certificaatnummer op www.oeko-tex.com
- Kosten voor de leverancier: $1.500-5.000 per productlijn per jaar
- Geldigheidsduur: 12 maanden, jaarlijks te verlengen.
Alle producten van Towelscc zijn OEKO-TEX Standard 100 gecertificeerd.
REACH-naleving (EU)
Vereist voor alle textielproducten die de Europese Unie binnenkomen. Beperkt het gebruik van gevaarlijke chemicaliën, waaronder ftalaten, AZO-kleurstoffen, formaldehyde en PFC's.
- Geografisch toepassingsgebied: EU 27 + VK + EER-landen
- Standaardtest: ftalaten, lood, cadmium, formaldehyde
- Vereiste documentatie: Conformiteitsverklaring
Californië Proposition 65 (VS)
Vereist voor producten die in Californië worden verkocht, maar in de praktijk verplicht voor alle online verkopen in de VS, aangezien consumenten in Californië landelijk kunnen winkelen. Beperkt bekende kankerverwekkende stoffen en reproductietoxische stoffen.
- Getest op veelvoorkomende chemicaliën: lood, cadmium, BPA, ftalaten
- Boete voor niet-naleving: $2.500/dag per overtreding
- Waarschuwingslabels verplicht indien chemicaliën de drempelwaarden overschrijden.
CPSC (Consumer Product Safety Commission, VS)
Vereist voor kinderproducten in de VS. Tests op lood en kleine onderdelen.
GRS (Global Recycled Standard)
Controleert het gehalte aan gerecycled materiaal voor duurzame productlijnen. Vereist door merken die producten met gerecycled materiaal op de markt brengen.
GOTS (Global Organic Textile Standard)
Vereist voor producten die als "biologisch" op de markt worden gebracht. Controleert het biologische gehalte van grondstof tot eindproduct.
6.2 Audits van fabrieks- en sociale naleving
ISO 9001 — Kwaliteitsmanagementsysteem
De wereldwijde standaard voor kwaliteitsmanagement. Verifieert dat de leverancier beschikt over gedocumenteerde, herhaalbare processen voor een consistente kwaliteit.
ISO 14001 — Milieumanagement
Controleert duurzame productiepraktijken, afvalbeheer en vermindering van de milieubelasting.
BSCI (Business Social Compliance Initiative)
Vereist door grote Europese retailers (Amazon EU, Tesco, Carrefour, Lidl, Aldi). Controleert arbeidsomstandigheden, lonen en ethische inkooppraktijken.
- Auditbeoordeling: A (uitstekend) tot E (ernstige niet-naleving)
- Hercontrolefrequentie: 12-24 maanden, afhankelijk van het niveau.
Sedex SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit)
De meest rigoureuze audit op het gebied van sociale compliance. Vereist door Walmart, Target, M&S en de meeste grote winkelketens in de VS en het VK.
- Audit op basis van 4 pijlers: arbeidsnormen, gezondheid en veiligheid, milieu, bedrijfsethiek
- Hercontrole: jaarlijks
- Rapporten die op het Sedex-platform zijn opgeslagen, zijn toegankelijk voor geautoriseerde kopers.
WRAP (Wereldwijd Verantwoorde Geaccrediteerde Productie)
Vereist door veel Amerikaanse kledingmerken. Audit gebaseerd op 12 principes met betrekking tot arbeid, gezondheid, veiligheid en milieu.
SA8000
Een standaard voor maatschappelijke verantwoording, ontwikkeld door Social Accountability International.
6.3 Retailer-Specific Approvals
Als u aan grote detailhandelaren verkoopt, moet uw leverancier hun specifieke audits doorstaan:
Walmart
- Sedex SMETA (4-pilaar)
- Walmart-normen voor leveranciers
- Voor Tier 1-leveranciers: Walmart Responsible Sourcing-programma
Target
- Audit Verantwoord Inkopen bij Target
- Kwalificatie van leveranciers van eigen merken
Costco
- Costco GMP-audit
- Naleving van de gedragscode
Amazon
- ASTM-conformiteit voor kinderartikelen
- CPSC-conformiteit voor textiel
- Amazon-merkregistratie voor FBA-huismerken
Disney
- ILS (Internationale Arbeidsnormen) audit
- Naleving van de lijst met beperkte stoffen
Williams-Sonoma / Pottery Barn / West Elm
- Sedex SMETA + Gedragscode van Williams-Sonoma
6.4 Certificeringsportfolio van Towelscc
Towelscc beschikt over de volgende actieve certificeringen:
- ✓ OEKO-TEX® Standaard 100
- ✓ ISO 9001 (Kwaliteitsmanagement)
- ✓ ISO 14001 (Milieumanagement)
- ✓ BSCI (Business Social Compliance)
- ✓ Sedex SMETA (4-pilaar)
- ✓ REACH-conform
- ✓ Voldoet aan Prop 65
- ✓ GRS (voor producten met gerecycled materiaal)
Onze producten zijn goedgekeurd voor verkoop bij Walmart, Target, Costco, Amazon, Disney en grote detailhandelaren in de EU en de VS. Onafhankelijke audits door SGS, Bureau Veritas, Intertek, TÜV en door de klant aangewezen auditors zijn welkom. Bezoek onze pagina over productie. Voor volledige certificeringsdetails.
6.5 Wat u van uw leverancier kunt vragen
Voordat u uw eerste bestelling plaatst, dient u de volgende documenten aan te vragen:
- Bedrijfsvergunning (controleer dit in het Chinese handelsregister)
- Uitvoervergunning
- OEKO-TEX-certificaat (controleer op oeko-tex.com)
- Meest recente BSCI- of Sedex SMETA-rapport
- ISO 9001-certificaat
- Certificaat van materiaalsamenstelling (laboratoriumtestrapport)
- Bankrekeningbevestigingsbrief (moet een zakelijke rekening zijn, geen privérekening)
7. Branchespecifieke eisen voor de inkoop van handdoeken
Verschillende branches hebben radicaal verschillende inkoopbehoeften. Hieronder leggen we uit hoe Towelscc elke belangrijke B2B-koperscategorie bedient.
7.1 Hotels, resorts en horeca
Inkopers in de horecasector hechten veel waarde aan drie factoren: duurzaamheid (bestand tegen industriële wasbeurten), gastervaring (zachtheid, luxe, hoogwaardige uitstraling) en merkconsistentie (geborduurde logo's, kleurafstemming).
Typische specificatie voor hotelhanddoeken:
- Materiaal: 100% gekamd katoen, 500-700 g/m²
- Constructie: Dubbelgestikte zomen, dobby-rand (1-2 cm geweven rand)
- Logo: Geborduurd of jacquardgeweven (de print vervaagt door industrieel wassen)
- Kleur: Wit (meest voorkomend - makkelijker te wassen met bleekmiddel), beige, grijs of de kenmerkende kleur van het hotel.
- Certificering: OEKO-TEX vereist, BSCI/Sedex heeft de voorkeur.
Standaard hotelsetsamenstelling (per kamer, plus 4-5 keer voor rotatie):
- 3-4 badhanddoeken (69 x 137 cm of 76 x 142 cm)
- 2 handdoeken (40 x 71 cm)
- 2 washandjes (33 x 33 cm)
- 1 badmat (50 x 76 cm, 800-1000 g/m²)
- 1-2 handdoeken voor bij het zwembad/op het strand, indien van toepassing.
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 500-2000 stuks per artikel
Typische herbestelcyclus: Elke 3-6 maanden vanwege slijtage.
Inkopers van boetiekhotels bestellen vaak kleinere minimale afnamehoeveelheden (100-300 stuks) van speciale artikelen, zoals Turkse fouta strandhanddoeken, om hun gasten een unieke ervaring te bieden.
7.2 Amazon FBA-verkopers en e-commercemerken
Amazon-verkopers werken met krappe marges, waarbij productkwaliteit direct van invloed is op recensies en recensies op hun beurt de verkoop stimuleren. Ze hebben bovendien unieke logistieke eisen.
Typische specificaties:
- Het materiaal varieert (microvezel voor een budgetprijs, katoen voor een premiumprijs).
- Verpakking op maat met FNSKU-etiketten
- Plastic zak met verstikkingswaarschuwing vereist
- Verpakking geschikt voor de detailhandel (geen industriële bulkverpakking)
- Frustratievrije verpakking voor sommige categorieën
FBA-specifieke vereisten:
- FNSKU-label (Amazon's trackingbarcode) op elk apparaat
- Labels voor hoofddozen volgens de specificaties van Amazon.
- Maximaal doosgewicht: 50 lbs (22,7 kg)
- Maximale afmetingen van de doos: 25″×25″×25″
- ASIN-specifieke verzendplannen
Typische MOQ-progressie:
- Testlancering: 100-500 stuks
- Gevalideerde SKU-schaalbaarheid: 1.000-3.000 stuks per zending
- Vaste afnemers: 5.000-20.000 stuks per zending
- Merkeigenaren: 50.000-100.000+ stuks per jaar
Essentiële behoeften:
- Directe verzending naar FBA (Towelscc verzendt naar FBA in de VS, het VK, de EU, Japan, Australië en Canada)
- DDP (Delivered Duty Paid) verzending om invoerrechten af te handelen.
- Nalevingsdocumentatie voor Amazon Brand Registry
- Snelle nabestelcycli om voorraadtekorten te voorkomen.
Amazon-verkopers profiteren het meest van onze 80/20 microvezel. strandhanddoeken met een gewicht van 350-450 g/m² en onze programma's voor katoenen badhanddoeken onder eigen label.
7.3 Distributeurs van autodetailing- en autoverzorgingsproducten
De auto-onderdelenmarkt is een belangrijke afnemer van microvezeldoeken. De kwaliteit varieert enorm – professionele detailers stellen specifieke eisen en zullen producten van mindere kwaliteit afwijzen.
Typische specificaties:
- Materiaal: 70/30 polyester-polyamide microvezel (premium) of 80/20 (super premium)
- GSM: 350-600 GSM
- Randafwerking: Afgewerkt met een zijden rand of randloos, lasergesneden.
- Kleur: Variatiepakketten voor kleurcodering (verschillende kleuren voor verschillende schoonmaaktaken)
- Speciaal: "Koreaanse" microvezel (een specifiek, hoogwaardig type stof) waar liefhebbers naar op zoek zijn.
Veelvoorkomende producttypen:
- 16″×16″ multifunctionele detaildoek (het werkpaard)
- Droogdoek van 24″×36″ (meest gangbare droogmaat)
- Randloze polijstdoek voor het aanbrengen van keramische coatings
- Microvezel voor het reinigen van glas (speciaal ontwikkeld, pluisvrij)
- Wiel- en bandendoeken (bedoeld voor het vuilste werk)
- Zachte, 600 g/m² "Koreaanse" stof voor het verwijderen van wax/polijstmiddel.
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 1.000-5.000 stuks per artikel
Essentiële specificaties: Minimale mengverhouding 70/30, afgewerkte of gladde randen, gegarandeerd pluisvrij.
7.4 Fitnessketens, yogastudio's en sportteams
Fitnessmerken hebben sneldrogende, antibacteriële handdoeken nodig die bestand zijn tegen veelvuldig wassen in commerciële wasserijen.
Typische specificaties voor sporthanddoeken:
- Materiaal: Microvezel (80/20 of 70/30) met een gewicht van 300-400 g/m², OF een katoen-polyester mix.
- Afmetingen: 16″×32″ standaard, 20″×40″ premium
- Behandeling: Antibacteriële afwerking (zilverionen of vergelijkbaar)
- Merkuitstraling: Geborduurd logo (bestand tegen industriële wasbeurten)
Voor yoga handdoeken:
- Materiaal: Microvezel met antislip siliconen achterkant voor hot yoga
- Afmetingen: 24″×72″ (volledige matdekking)
- GSM: 250-350 GSM (lichtgewicht, sneldrogend)
- Kenmerken: Antislipstippen of siliconen achterkant, grip die door zweet wordt geactiveerd
Specificaties van de verkoelende handdoek:
- Materiaal: PVA (polyvinylalcohol) of microvezel met verkoelende behandeling.
- Activering: Natmaken, uitwringen, laten knappen (PVA) of voorbehandeld (microvezel)
- Afkoeltijd: 30-60 minuten
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 500-2000 stuks
7.5 Distributeurs van promotionele producten en reclameartikelen
Promotiebedrijven hebben snel bedrukte handdoeken met logo nodig voor beurzen, relatiegeschenken, sportevenementen en promotieartikelen.
Veelvoorkomende producten:
- Promotionele strandlakens met logo's
- Aangepaste rallyhanddoeken voor sportevenementen
- Golfhanddoeken op maat met oogje en clip
- Handdoeken met logo voor de sportschool, speciaal ontworpen voor bedrijfsfitnessprogramma's.
- Microvezel schoonmaakdoekjes met logo's van technologiebedrijven
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 100-500 stuks (vaak zeer kleine series op maat)
Essentiële behoeften:
- Snelle productie binnen 15 dagen
- Zeefdruk of sublimatiedruk
- Individuele verpakking in plastic zakjes
- Hanglabel met merkinformatie
- Verzending in kant-en-klare kartonnen dozen.
7.6 Distributeurs van schoonmaakbenodigdheden en schoonmaakmaterialen
Schoonmaakdoekje Kopers nemen grote hoeveelheden microvezeldoeken in voor schoonmaakbedrijven, de horeca en huishoudelijke merken. Volume is de prioriteit.
Typische specificaties:
- Materiaal: Microvezel 70/30 of 80/20, 250-350 g/m²
- Afmetingen: 12″×12″ of 16″×16″ (meest voorkomend).
- Kleurcodering: Kleurcoderingssysteem ter voorkoming van kruisbesmetting (rood = badkamer, blauw = glas, geel = algemeen, groen = voedsel)
- Randen: Met locksteek of band.
- Bulkverpakking: plastic zakken van 100 stuks
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 5.000-20.000 stuks
Grote afnemers: Jaarlijkse contracten van meer dan 100.000 stuks
7.7 Merken voor huisdierverzorging en veterinaire benodigdheden
Handdoeken voor het drogen van huisdieren vormen een snelgroeiende niche, met name microvezelhanddoeken voor trimmers, dierenartspraktijken en merken in de huisdierenverzorging.
Typische specificaties:
- Materiaal: Ultrazachte microvezel, 300-500 g/m²
- Afmetingen: 20″×40″ of 24″×30″ (standaardformaat)
- Kenmerken: Machinewasbaar op hoge temperaturen, antibacteriële afwerking
- Huisdierspecifieke ontwerpen: pootafdrukpatronen, rasspecifieke styling.
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ): 300-1.000 stuks
7.8 Mode-, lifestyle- en boetiekmerken
Direct-to-consumer (DTC) merken en boetiekretailers richten zich op esthetische differentiatie en storytelling.
Typische specificaties:
- Hoogwaardige materialen (Egyptisch katoen, biologisch katoen, katoen in Turkse stijl)
- Aangepaste Pantone-kleurafstemming
- Opvallende designelementen (op maat gemaakte prints, jacquardpatronen, franjes)
- Luxe geschenkverpakking
- Duurzaamheidscertificeringen (GOTS, GRS) voor marketingclaims
Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ):
- Testlancering: 100-500 stuks
- Schaal: 2.000-5.000 stuks
- Gevestigde merken: meer dan 10.000 stuks
Essentiële behoeften: Hoogwaardige materialen, aangepaste Pantone-kleuren, geschenkverpakkingen met merklogo, duurzaamheidscertificaten, ontwerpbegeleiding, fotoklare voorbeelden
7.9 Spa- en wellnessindustrie
Hoogwaardige horeca met specifieke eisen voor spa- en wellnessfaciliteiten.
Typische specificaties:
- Materiaal: 100% Egyptisch of Supima katoen, 600-700 g/m².
- Kleur: Rustgevende neutrale tinten (wit, beige, grijs, saliegroen, lichtblauw)
- Constructie: Hoogwaardige stiksels, dobby-randen
- Kenmerken: Soms voorbehandeld met etherische oliën (afhankelijk van de leverancier)
7.10 Gezondheidszorg- en medische voorzieningen
Inkopers in de gezondheidszorg hechten veel waarde aan hygiëne, duurzaamheid en kleurgecodeerde systemen.
Typische specificaties:
- Materiaal: Katoen of een mix van katoen en polyester.
- Behandeling: Antimicrobiële afwerking
- Kleur: Wit (autoclaveerbaar) of kleurgecodeerd voor hygiënezones
- Constructie: Zwaar uitgevoerd voor industriële wasserijen.
8. Scheepvaart, containerlading en internationale logistiek
Logistiek vertegenwoordigt 15-301 TP3T van de totale kosten voor de import van handdoeken in de groothandel. Inzicht in de mogelijkheden kan duizenden euro's per zending besparen.
8.1 Vergelijking van verzendmethoden
| Methode | Reistijd | Kosten (per m³) | Het beste voor |
|---|---|---|---|
| Express (DHL/FedEx/UPS) | 5-7 dagen | $400-800 USD | Monsters, spoedbestellingen onder de 200 kg |
| Luchtvracht | 8-15 dagen | $200-500 USD | Time-sensitive 200kg-2,000kg orders |
| Sea freight LCL | 30-45 dagen | $80-200 USD | Bestellingen 1-15 m³ |
| Sea freight FCL 20′ | 25-40 dagen | $40-90 USD | Bestellingen van 15-28 m³ |
| Sea freight FCL 40′ HQ | 25-40 dagen | $30-70 USD | Bestellingen 30-67 m³ |
| Sea-Express combo | 18-25 days | $150-300 USD | Mid-time-sensitive orders |
| Train (China-Europe) | 18-25 days | $100-200 USD | EU buyers (alternative to sea) |
Costs are indicative for shipping to US West Coast ports. Actual costs vary by destination, season, and current freight market conditions.
8.2 Laadcapaciteit van de container
Approximate towel quantities per container — useful for planning order sizes and per-unit shipping costs:
20ft Standard Container (~28 CBM usable):
- Custom beach towels (350-500 GSM, 30″×60″): 20,000-30,000 pcs
- Microfiber towels (250-300 GSM, 12″×12″): 200,000-300,000 pcs
- Microfiber towels (350 GSM, 30″×60″): 50,000-80,000 pcs
- Hotel bath towels (500-700 GSM, 27″×54″): 8,000-15,000 pcs
- Hotel bath sheet (650 GSM, 35″×60″): 4,000-6,000 pcs
- Hand towels (500 GSM, 16″×28″): 50,000-80,000 pcs
- Washcloths (500 GSM, 13″×13″): 200,000-300,000 pcs
- Kitchen towels (350 GSM, 16″×24″): 60,000-100,000 pcs
- Promotional towels (300 GSM, 11″×18″): 100,000-200,000 pcs
40ft High Cube Container (~67 CBM usable):
- Custom beach towels: 45,000-70,000 pcs
- Microfiber towels (small): 500,000-700,000 pcs
- Microfiber towels (large): 110,000-180,000 pcs
- Hotel bath towels: 18,000-35,000 pcs
- Hotel bath sheets: 9,000-14,000 pcs
- Kitchen towels: 140,000-230,000 pcs
8.3 Incoterms uitgelegd
Incoterms (International Commercial Terms) define exactly who pays for what and when ownership transfers. Choosing the right incoterm protects your interests.
EXW (Ex Works)
- Buyer responsibility: Everything from supplier’s factory door
- Best for: Buyers with extensive China logistics expertise
- Risk: High — you handle export clearance from China
FOB (Free On Board)
- Supplier responsibility: Goods to ship’s deck at China port, export clearance
- Buyer responsibility: International freight, marine insurance, import clearance, last-mile
- Best for: Buyers with their own freight forwarders
- Most common for experienced importers
CIF (Kosten, Verzekering, Vracht)
- Supplier responsibility: Goods to destination port + insurance + freight
- Buyer responsibility: Import customs, import duties, last-mile delivery
- Best for: Buyers without freight forwarders
CFR (Kosten en vracht)
- Same as CIF but without insurance (buyer arranges insurance)
DDP (Delivered Duty Paid)
- Supplier responsibility: Everything to your door, including import duties
- Buyer responsibility: Just receive the goods
- Best for: First-time importers, Amazon FBA shipments
- Note: DDP includes import duties — verify what’s included
DAP (Delivered at Place)
- Same as DDP but buyer pays import duties
8.4 Amazon FBA Direct Shipping
Towelscc handles Amazon FBA direct shipments to:
Noord-Amerika: VS (LAX, SFO, EWR, ORD, ATL, DFW), Canada (YYZ, YVR), Mexico
Europa: VK (LHR, MAN), Duitsland (FRA, MUC), Frankrijk (CDG), Italië (MXP), Spanje (MAD), Polen (WAW), Nederland (AMS)
Azië-Pacific: Japan (NRT, KIX), Australië (SYD, MEL), Singapore (SIN)
Onze Amazon FBA-service omvat:
- FNSKU labeling and barcoding per Amazon specifications
- FBA-compliant polybag packaging with suffocation warnings
- Master carton labeling per Amazon specifications
- Verzendplan aanmaken in Seller Central
- Pallet preparation for LTL/FTL shipments where required
- Voorbereiding van ASIN-bundels indien nodig.
- DDP shipping handles customs, duties, and last-mile delivery directly to FBA warehouse
Gebruikelijke verzendmethoden naar FBA:
- Sea freight DDP: 35-50 days, lowest cost (recommended for 1+ CBM)
- Air freight DDP: 8-15 days, mid cost (for time-sensitive restocks)
- Express DDP: 5-7 days, highest cost (for urgent stockouts)
8.5 Douane en invoerrechten
Import duties vary by country and product category. Indicative duty rates for textile towels:
VS:
- Cotton terry towels: 9.1% (HTS 6302.60.00)
- Microfiber towels: 7-12% depending on construction
- China-specific tariffs: Currently subject to Section 301 tariffs (vary by category)
EU:
- Cotton towels: 12% (CN code 6302.60.00)
- Microfiber towels: 6.3-8% depending on construction
- VAT: 17-25% depending on country (recoverable for VAT-registered businesses)
VK: Similar to EU post-Brexit | Australië: 5-10% | Canada: 5-12%
8.6 Zeevaartverzekering
Always purchase marine insurance for sea shipments. Cost is minimal (0.3-0.5% of cargo value) but protects against catastrophic loss.
What’s covered: Total loss, partial loss, damage from water/fire/handling, theft, container loss
Typical claims: Container falls overboard (rare but happens), water damage from container leaks, mishandling during loading
For DDP shipments, insurance is typically included. For FOB shipments, you must arrange your own insurance.
9. Custom Packaging and Branding Options
Packaging is where many B2B buyers underestimate the value created. Premium packaging can transform a commodity towel into a premium gift product worth 2-3x more at retail.
9.1 Standaard verpakkingsopties
Polybag (most economical):
- Clear or printed
- Cost: $0.05-0.15 per piece
- Best for: Bulk B2B, low-cost retail
Header card with polybag:
- Branded card stapled to polybag top
- Cost: $0.15-0.30 per piece
- Best for: Retail display, promotional products
Mesh bag:
- Reusable, eco-friendly perception
- Cost: $0.30-0.80 per piece
- Best for: Beach towels, lifestyle brands, boutique retail
9.2 Premium verpakkingsopties
Custom gift box:
- Rigid or folding cardboard box, custom printed
- Cost: $0.50-2.50 per piece (depending on size, finish)
- Best for: Premium retail, gift markets, hotel amenity sets
Kraft paper sleeve/wrap:
- Eco-friendly perception, modern aesthetic
- Cost: $0.20-0.50 per piece
- Best for: DTC brands, sustainable positioning
Drawstring cotton bag:
- Reusable, premium feel
- Cost: $0.50-1.50 per piece
- Best for: Yoga towels, premium retail, branded gifts
PVC/PET clear box:
- Product visibility, retail-ready
- Cost: $0.30-1.00 per piece
- Best for: Hand towel sets, gift sets
Custom tube packaging:
- Distinctive, gift-ready
- Cost: $1.00-3.00 per piece
- Best for: Premium gift products, beach towels
9.3 Merkelementen
- Hangtags ($0.10-0.30/pc): Card stock with brand info, care instructions, logo. String, ribbon, or barbed plastic attachment
- Woven labels ($0.05-0.20/stuk): In het product genaaid, merknaam, land van herkomst, wasvoorschriften. Vereist in sommige markten.
- Gedrukte etiketten ($0.02-0.10/stuk): Wasvoorschriften, vezelsamenstelling (wettelijk verplicht in de meeste markten)
- Barcode-/UPC-labels ($0.02-0.10/stuk): Vereist voor distributie in de detailhandel
- FNSKU-labels ($0.05-0.10/stuk): Amazon-specifieke tracking
- RFID-tags ($0.15-0.50/stuk): Moderne voorraadregistratie, de standaard voor grote detailhandelaren
- Aangepaste wasvoorschriften ($0.05-0.15/stuk): Merkspecifieke onderhoudsinstructies
9.4 Hoofddoos en verzendverpakking
Standaard exportdoos:
- 5-laags golfkarton
- Inhoud: doorgaans 50-100 stuks per doos, afhankelijk van het product.
- Kosten: inbegrepen in de productprijs
- Bedrukking: optioneel logo opdrukken (+$0.50-1.50 per doos)
Verstevigde kartonnen doos voor FBA:
- 7-laags gegolfd, dubbelwandig
- Vereist voor Amazon FBA-verzendingen
- Specifieke etikettering volgens de specificaties van Amazon.
Palletverpakking:
- Voor LTL/FTL-zendingen
- Doorgaans 80-100 dozen per standaard pallet.
- Inclusief stretchfolie en hoekbescherming.
9.5 Milieuvriendelijke verpakkingsopties
Voor merken die zich richten op duurzaamheid:
- Gerecyclede kartonnen dozen met inkt op sojabasis.
- Composteerbare plastic zakken (op basis van PLA)
- Biologisch afbreekbare netzakken
- FSC-gecertificeerde papieren hangtags
- Wasvoorschriftenlabels van gerecycled papier
- Volledig plasticvrije verpakking (papieren banden, karton)
De meerprijs voor milieuvriendelijke verpakkingen ligt doorgaans 20-40% boven de standaardverpakking, maar levert een aanzienlijke meerprijs op voor merken die goed gepositioneerd zijn.
9.6 Praktische voorbeelden van verpakkingen
Amazon FBA-verkoper (middensegment):
- Plastic zak met verstikkingswaarschuwing
- FNSKU-label
- Kopkaart met merklogo
- Hoofddoos met verzendlabel
- Kosten: $0,30-0,60 per eenheid totaal
Boutique DTC-merk:
- Verpakking van kraftpapier met merksticker
- Op maat gemaakt label met merkverhaal
- Katoenen tas met trekkoord
- Verzenddoos met logo
- Kosten: $1,50-3,00 per eenheid totaal
Luxe hotelgeschenkset:
- Gepersonaliseerde geschenkdoos met magnetische sluiting
- Binnenkant van vloeipapier met merklogo.
- Merklint
- Handgeschreven bedankkaartje
- Kosten: $3-8 per eenheid totaal
Distributeur van promotieartikelen:
- Individuele plastic zak
- Kopkaart met bedrijfslogo
- Hoofddoos met insteeklabel
- Kosten: $0,40-0,80 per eenheid totaal
10. Hoe u een Chinese handdoekfabrikant kunt beoordelen
Inkoop uit China brengt risico's met zich mee als u de leveranciers niet goed controleert. Gebruik deze uitgebreide checklist voordat u uw eerste bestelling plaatst.
10.1 Initiële verificatie (vóór het eerste contact)
Stap 1: Verifieer je online aanwezigheid
- Professionele website met productfoto's, certificaten en fabrieksafbeeldingen.
- Actieve LinkedIn-bedrijfspagina (geen persoonlijk account)
- Vermeld op Alibaba met geverifieerde Trade Assurance-status.
- Aantal jaren ervaring in het bedrijfsleven (bij voorkeur 3+ jaar)
Stap 2: Controleer de bedrijfsregistratie
- Vraag een bedrijfslicentiescan (营业执照) aan
- Controleer dit in het officiële Chinese handelsregister (qcc.com of qichacha.com).
- Bevestig dat het geregistreerde kapitaal overeenkomt met de opgegeven bedrijfsgrootte.
- Controleer of de bedrijfsactiviteiten de textielproductie/export omvatten.
Stap 3: Controleer de exportrechten
- Import-exportvergunning aanvragen
- Neem indien nodig contact op met de Chinese douane (海关).
- Controleer of de bedrijfsnaam op de offerte overeenkomt met de exportdocumentatie.
10.2 Verificatie van productie versus handel
Dit is de belangrijkste verificatie: veel Chinese "fabrikanten" zijn in werkelijkheid handelsondernemingen.
Waarschuwingssignalen voor handelsondernemingen:
- Beweringen dat ze elk product (katoen, microvezel, bamboe, zijde, enz.) zelf maken.
- De locatie van de fabriek is onduidelijk of fabrieksbezoeken worden geweigerd.
- De foto's lijken stockfoto's of generieke afbeeldingen.
- Ik kan geen technische productievragen beantwoorden.
- De prijzen die u in een offerte noemt, kunnen sterk variëren afhankelijk van uw vraag.
- Weigert videogesprekken
Verificatiemethoden:
- Live virtuele rondleiding: Echte fabrieken zullen rondleidingen via WhatsApp/Zoom aanbieden.
- Specifieke productievragen: Een echte fabrikant kan direct antwoord geven op vragen als "Hoeveel weefgetouwen heeft u?" of "Wat is de capaciteit van uw printlijn?".
- Videobewijs: Vraag om onbewerkte video's van specifieke productieprocessen.
- Bezoekverificatie: Stuur een onafhankelijke inspecteur (SGS, BV) om te controleren of de fabriek daadwerkelijk bestaat op het opgegeven adres.
Handdoeken van Towelscc productiefaciliteit Wij verzorgen alle productiestappen in eigen huis: weven, printen (reactief, sublimatie, zeefdruk, digitaal), borduren, naaien en verpakken. Videorondleidingen, audits door derden en fabrieksbezoeken van klanten zijn welkom.
10.3 Certificeringsverificatie
Neem geen genoegen met "we hebben certificaten" — controleer ze stuk voor stuk:
- OEKO-TEX: Controleer het certificaatnummer op oeko-tex.com.
- ISO 9001/14001: Controleer de certificeringsinstantie
- BSCI: Geef het cijfer en de auditdatum op (deze moet recent zijn, niet ouder dan 2 jaar).
- Sedex SMETA: Vraag een auditrapport aan via het Sedex-platform.
Legitieme certificaten hebben de volgende kenmerken:
- Specifieke certificaatnummers
- Geldige vervaldatums
- Specifieke reikwijdte (welke producten zijn gecertificeerd)
- Contactgegevens van de uitgevende instantie
10.4 Verificatie van de productiecapaciteit
Vraag naar de maandelijkse productiecapaciteit per producttype. Een echte fabriek kan hier een specifiek antwoord op geven:
Fout antwoord: “We kunnen er veel produceren. Hoeveel heeft u er nodig?”
10.5 Klantreferenties
Vraag om 3 actieve klantreferenties in vergelijkbare branches. Echte fabrieken zullen referenties verstrekken na ondertekening van een geheimhoudingsverklaring. Houd bij het controleren van referenties rekening met het volgende:
- Vraag naar de consistentie van de kwaliteit.
- Vraag naar de communicatie en reactietijden.
- Vraag naar de oplossing van problemen wanneer deze zich voordoen.
- Vraag of ze de fabriek persoonlijk hebben bezocht.
10.6 Testprotocol voor monsters
Test altijd eerst monsters voordat u grote bestellingen plaatst — en test grondig:
Kwaliteitstests:
- Was 10 keer op de maximaal aanbevolen temperatuur.
- Controleer op krimp (meet voor/na).
- Controleer op kleurvervaging (vergelijk met het origineel).
- Controleer op pluizen, rafelen en losse draden.
- Trekproef op de stiksels
- Rektest voor elasticiteit
- Wegen om de nauwkeurigheid van de GSM-meting te controleren
Prestatietests:
- Absorptietest (druppel water, absorptietijd)
- Sneldroogtest (beweringen over microvezel)
- Antibacteriële verificatie (laboratoriumtest indien geclaimd)
Uiterlijke tests:
- Kleurafstemming met Pantone (indien gespecificeerd)
- Printkwaliteit (geen ontbrekende puntjes, geen kleurverloop)
- Kwaliteit van het borduurwerk (strakke steken, nette vulling)
- Randconsistentie
10.7 Indicatoren voor de kwaliteit van de communicatie
Goede voortekenen:
- U ontvangt binnen 12-24 uur een reactie tijdens Chinese kantooruren.
- Vloeiend Engels spreken in technische discussies
- Stelt verduidelijkende vragen over je project.
- Technische aanbevelingen van vrijwilligers
- Levert gedetailleerde offertes met alle onderdelen per artikel.
- Beschikt over toegewijde B2B-verkoopaccountmanagers.
Waarschuwingssignalen:
- Trage reacties (3 dagen of langer)
- Vertaaltool Engels (duidelijke machinevertaling)
- Dwingt je tot een toezegging voordat je vragen beantwoordt.
- De prijs kan aanzienlijk veranderen afhankelijk van de onderhandelingsdruk.
- Verstrekt geen schriftelijke bevestiging van overeenkomsten.
10.8 Audit van de betalingsvoorwaarden
Legitieme betalingsvoorwaarden:
- 30% aanbetaling via bankoverschrijving + 70% vóór verzending (meest gebruikelijk)
- 50%-borg voor nieuwe klanten
- Letter of Credit voor orders >$30,000
- Handelsgarantie via Alibaba
Waarschuwingssignalen:
- Vooruitbetaling van 100% vereist (hoog frauderisico)
- Persoonlijk account aangevraagd (moet een zakelijk account zijn)
- Western Union voor grote bedragen (niet traceerbaar)
- Cryptocurrency-betalingen
- Plotselinge wijziging van bankrekeninggegevens (veelvoorkomende oplichtingstruc)
10.9 De “Telefoonnummer”-test
Eenvoudige verificatie: bel het hoofdtelefoonnummer van de fabriek tijdens Chinese kantooruren (Beijing-tijd). Een echte fabriek heeft een receptioniste die in het Chinees de telefoon opneemt. Een handelsonderneming heeft vaak een persoonlijk mobiel nummer.
10.10 Verificatiedocumentatie van Towelscc
Towelscc doorstaat alle verificatiecontroles. Wij leveren op aanvraag:
- ✓ Bedrijfsvergunning
- ✓ Exportvergunning
- ✓ Alle actieve certificeringen met verificatiegegevens
- ✓ Live videorondleidingen door de fabriek (WhatsApp/Zoom)
- ✓ Klantreferenties (na ondertekening geheimhoudingsverklaring)
- ✓ Auditrapporten van derden (SGS, BV beschikbaar)
- ✓ Documentatie over de productiecapaciteit
- ✓ Bankrekening verificatiebrief
Neem contact op met ons team. om verificatiedocumenten aan te vragen, een fabrieksrondleiding te plannen of een videogesprek in te plannen.
11. Kwaliteitscontrole: Wat te inspecteren vóór verzending
Kwaliteitscontrole is de laatste verdedigingslinie voordat goederen in uw magazijn aankomen. Problemen die bij de leverancier worden ontdekt, zijn gemakkelijk op te lossen; problemen die op de bestemming worden aangetroffen, zijn kostbare nachtmerries.
11.1 De drie inspectiefasen
Fase 1: Pre-productie-inspectie (PPI)
- Controleert of de materialen aan de specificaties voldoen voordat de productie begint.
- Beoordeling van goedgekeurde monsters versus productiemonsters
- Bevestigt de hoeveelheden en de planning.
- Kosten: $200-400 (via een derde partij); gratis indien interne inspectie door de leverancier.
- Aanbevolen voor: Eerste bestellingen, complexe producten
Fase 2: Tijdens de productie-inspectie (DPI)
- Halverwege de productiecontrole bij voltooiing van 30-50%
- Spoort systematische problemen op voordat de volledige productie van start gaat.
- Maakt correcties mogelijk zonder de gehele bestelling te vertragen.
- Kosten: $200-400
- Aanbevolen voor: Bestellingen van meer dan 5.000 stuks
Fase 3: Inspectie vóór verzending (PSI) ← Belangrijkste
- Eindcontrole van de afgewerkte producten vóór verzending.
- AQL-steekproeven (statistische inspectiemethode)
- Controleer de hoeveelheid, verpakking, etikettering en kwaliteitsgebreken.
- Kosten: $250-500 per inspectie
- Altijd aanbevolen
11.2 AQL-bemonsteringsnormen
AQL (Acceptable Quality Limit) definieert hoeveel defecten acceptabel zijn in een monster. Standaard AQL-niveaus voor textiel:
- AQL 2.5 — Standaard voor de meeste consumentenproducten (typisch voor handdoeken)
- AQL 4.0 — Geschikt voor goedkope promotieartikelen
- AQL 1.5 — Vereist voor premiumproducten en grote detailhandelaren
Voor een bestelling van 5.000 strandhanddoeken bij AQL 2.5:
- Steekproefomvang: 200 stuks (Niveau II)
- Grote gebreken geaccepteerd: 10
- Kleine gebreken worden geaccepteerd: 14
- Aantal geaccepteerde kritieke defecten: 0
11.3 Wat te inspecteren
Fysieke specificaties:
- ✓ Groottenauwkeurigheid (meet 10% van het monster)
- ✓ Nauwkeurigheid van gewicht/GSM (snijd monsters en weeg ze op een precisieweegschaal)
- ✓ Materiaalsamenstelling (verbrandingstest, laboratoriumtest indien nodig)
- ✓ Kleurconsistentie (vergelijk met goedgekeurd voorbeeld onder standaardlicht)
- ✓ Kleurafstemming met Pantone (indien gespecificeerd)
Bouwkwaliteit:
- ✓ Kwaliteit van de stiksels (strak, gelijkmatig, geen overgeslagen steken)
- ✓ Naadsterkte (trekproef)
- ✓ Consistentie van de zoom
- ✓ Geen losse draden
- ✓ Geen stofdefecten (gaten, ladders, vlekken)
Decoratiekwaliteit:
- ✓ Printregistratie (kleuren uitgelijnd)
- ✓ Scherpte van de afdruk (geen onscherpte)
- ✓ Borduurdichtheid (geen dunne plekken)
- ✓ Consistentie in de plaatsing van het logo
- ✓ Kleurnauwkeurigheid
Verpakking:
- ✓ Kwaliteit van de plastic zak (geen gaten, goede sluiting)
- ✓ Bevestiging van hanglabel
- ✓ Nauwkeurigheid van het etiket (samenstelling, land van herkomst, wasvoorschriften)
- ✓ Etikettering van de hoofddoos
- ✓ Nauwkeurigheid van de hoeveelheid per doos
Functionaliteitstests:
- ✓ Wasproef (1-3 keer wassen, controleren op krimp, verkleuring en gebreken)
- ✓ Absorptietest
- ✓ Kleurechtheidstest
11.4 Veelvoorkomende defecten bij de productie van handdoeken
Ernstige gebreken (tellen mee voor AQL-ernstige gebreken):
- Gaten of scheuren in de stof
- Aanzienlijke kleurvariatie
- Naadopeningen >2 cm
- Onjuiste maat (>5% buiten specificatie)
- Verkeerd materiaal
- De afdrukkleur is duidelijk verkeerd.
- De hele handdoek mist versieringen.
Kleine gebreken (tellen mee voor AQL minor):
- Kleine losse draadjes (<2cm)
- Lichte kleurvariatie
- Kleine verpakkingsimperfecties
- Excentrische afdruk (<5%)
- Borduurwerk enigszins inconsistent
Kritieke defecten (nultolerantie):
- Scherpe voorwerpen (afgebroken naalden)
- Vreemde voorwerpen in het product
- Gezondheids-/veiligheidsrisico's
- Onjuiste etikettering die in strijd is met de regelgeving.
11.5 Inspectiebedrijven van derden
Belangrijke inspectiebedrijven die diensten verlenen aan Chinese textielfabrikanten:
- SGS — Grootste ter wereld, premium prijzen
- Bureau Veritas (BV) — Groot Frans bedrijf, uitgebreide dienstverlening
- Intertek — Sterk in textieltesten
- TÜV — Duits, premium prijs
- AsiaInspection / QIMA — Gespecialiseerd in leveranciersinspecties
- CCIC — Chinees staatsbedrijf, vaak goedkoper
Kosten: $250-500 per inspectie vóór verzending | Boeking: Plan 7-10 dagen van tevoren een inspectie in om de inspectiedatum te garanderen.
11.6 Interne kwaliteitscontrole van Towelscc
Towelscc heeft een eigen kwaliteitscontroleteam dat de volgende taken uitvoert:
- Inspectie van grondstoffen (inkomend garen, stoffen)
- Inspectie tijdens het weven en bedrukken
- Voorafgaande inspectie (afmetingen, gewicht)
- Decoratiecontrole (drukwerk, borduurwerk)
- Inspectie vóór het verpakken (volledige visuele inspectie)
- Inspectie vóór verzending (steekproef bij AQL 2.5)
Inspecties door derden zijn in elk stadium welkom, mits vooraf afgesproken.
12. Betalingsvoorwaarden en financieel risicomanagement
Betalingsvoorwaarden hebben een directe invloed op uw cashflow en financiële risico's. Het is cruciaal om de opties te begrijpen en een weloverwogen keuze te maken.
12.1 Standaard betaalmethoden
T/T (Telegrafische overschrijving / Bankoverschrijving)
- Meest gebruikte methode (90%+ van B2B-transacties)
- Standaardvoorwaarden: 30% aanbetaling + 70% vóór verzending
- Grotere, reeds vastgestelde orders: 30% aanbetaling + 70% tegen kopie van de vrachtbrief
- Kosten: $20-50 per bankoverschrijving
- Risico: gemiddeld (controleer de legitimiteit van de bankrekening van de leverancier)
Letter of Credit (L/C) op zicht
- Bankgegarandeerde betaling bij overlegging van documenten.
- Het meest geschikt voor: Grote bestellingen >$30.000 USD
- Kosten: 0,5-21 TP3T van de orderwaarde (bankkosten)
- Risico: Laag (door de bank gegarandeerd)
- Nadeel: Complexe documentatievereisten
Handelsgarantie (Alibaba)
- Betaling via Alibaba met kwaliteitsbescherming
- Het meest geschikt voor: Eerste bestellingen, kleinere afnemers
- Kosten: 1-2% orderwaarde
- Risico: Laag (Alibaba-bescherming)
- Nadeel: Moet een leverancier zijn die op Alibaba is geregistreerd, er kunnen kosten aan de koper worden doorberekend.
PayPal
- Het meest geschikt voor: Proefmonsters, kleine bestellingen <$1,000
- Kosten: 4-5% transactiekosten
- Risico: Laag (kopersbescherming)
- Nadeel: Niet praktisch voor grote bestellingen vanwege de kosten.
Western Union
- Het meest geschikt voor: Zeer kleine bestellingen, spoedbetalingen
- Kosten: $30-100 vergoeding
- Risico: HOOG (niet traceerbaar, geen verhaal mogelijk bij oplichting)
- Aanbeveling: Vermijd deze service, tenzij het om geverifieerde relaties gaat.
12.2 Onderhandelingen over betalingsvoorwaarden
Voor starters op de woningmarkt:
- Standaard: 30% aanbetaling via T/T + 70% vóór verzending
- Proefkosten: 100% T/T of PayPal
- Redelijk verzoek: 30/70 met kwaliteitsverificatiefoto's vóór de afrekening.
Voor terugkerende klanten (3 of meer bestellingen):
- Onderhandelbaar: 20% aanbetaling + 80% vóór verzending
- Onderhandelbaar: 30/70 met uitgestelde betaling.
- Mogelijk: Betaling binnen 30 dagen na verzending (Net 30).
Voor gevestigde partners (jaarlijks volume >$100.000):
- Betalingstermijn: Net 30 / Net 60
- Letter of Credit met een looptijd van 30/60/90 dagen
- Open een rekening voor geselecteerde klanten
12.3 Valuta en wisselkoers
- USD: Standaard voor internationale handel, meest stabiel
- EUR: Gebruikelijk voor Europese kopers
- CNY/RMB: Dit komt vaker voor naarmate de Chinese valuta stabiliseert.
- Ander: Over het algemeen geaccepteerd, maar met omrekeningskosten.
Valutarisico's: Leg de koers vast via een termijncontract als de order groter is dan $50.000 en de levertijd langer is dan 60 dagen.
12.4 Bankrekeningverificatie
Een veelvoorkomende oplichtingstruc: hackers hacken e-mailaccounts, sturen valse instructies voor "bijgewerkte bankgegevens" en leiden betalingen om naar de rekening van de oplichter. Dit heeft importeurs al miljoenen gekost.
Beveiligingsprotocol:
- Controleer de bankgegevens altijd telefonisch (niet per e-mail) vóór de eerste betaling.
- Wees wantrouwig ten opzichte van "bijgewerkte bankgegevens" — controleer deze telefonisch.
- De naam van de bankrekening moet exact overeenkomen met de bedrijfsnaam in het contract.
- Gebruik de bankverificatiebrieven van de leverancier.
12.5 Kosten en retourbeleid voor proefmonsters
Kostenstructuur voor een Towelscc-monster:
- Gratis standaard voorraadmonsters (u betaalt de verzendkosten ~$30-50)
- Aangepaste samples: 1-100 stuks per stuk (afhankelijk van de complexiteit)
- Preproductiemonsters: $100-300
- Alle kosten voor aangepaste samples (100%) worden in mindering gebracht op de bulkbestelling.
Overwegingen met betrekking tot de kosten van een proefmonster:
- Monsterkosten beschermen de leverancier tegen onzinnige verzoeken.
- Redelijke tarieven (onder $100) zijn normaal.
- Buitensporig hoge kosten (>$200 voor een eenvoudige maatwerkoplossing) kunnen duiden op opgeblazen prijzen.
- Bevestig het beleid inzake kostenaftrek altijd schriftelijk.
12.6 Orderbevestiging en contracten
Eis altijd een schriftelijk verkoopcontract. specificeren:
- Productspecificaties (afmetingen, GSM, materiaal, kleur, verpakking)
- Totale hoeveelheid per SKU
- Eenheidsprijs en totaalbedrag
- Betalingsvoorwaarden
- Productie doorlooptijd
- Verzendvoorwaarden (FOB, CIF, DDP)
- Kwaliteitsnormen (AQL-niveau)
- Inspectierechten
- Boetes voor te late levering
- Mechanisme voor geschillenbeslechting
Voor grotere bestellingen ($50.000+), overweeg het volgende:
- Volledige inkooporder met pro-forma factuur
- Het exacte fabrieksadres opgeven
- Inclusief boeteclausules voor late levering of kwaliteitsproblemen.
- Het vaststellen van de jurisdictie (doorgaans arbitrage in Hongkong voor geschillen)
13. Voorbeeld van een inkoopstrategie voor starters
Het aanvragen van samples is de belangrijkste stap bij het bestellen van handdoeken op maat. Sla deze stap niet over, want dat kan grote gevolgen hebben.
13.1 Waarom steekproeven nemen cruciaal is
Veelvoorkomende voorbeelden waarbij bemonstering geld bespaart:
- Ontdekt dat het materiaal niet overeenkomt met de marketingbeschrijving (bespaarde $50.000 aan retouren)
- Onthult dat de printkleuren niet overeenkomen met Pantone (voorkwam afwijzing door de winkel).
- Voorkomt inconsistenties in de maatvoering (voorkomt klachten van klanten)
- Identificeert kwaliteitskwesties vóór de definitieve bestelling (heeft de hele bestelling gered).
- Valideert de capaciteit van de leverancier (bespaarde tijd door verkeerde leverancier te vermijden)
13.2 Soorten monsters en wanneer ze te gebruiken
| Voorbeeldtype | Tijd | Kosten | Gebruik voor |
|---|---|---|---|
| Voorraadmonster | 3-7 dagen | Gratis (alleen verzendkosten) | Kwaliteitsvalidatie, screening van leveranciers |
| Gewijzigd voorbeeld | 7-15 dagen | $30-100 | Testen van de aanpassingsmogelijkheden |
| Aangepast voorbeeld | 10-20 dagen | $50-200 | Validating final product before bulk |
| Pre-Production Sample | 15-25 days | $100-300 | Final approval before bulk (mandatory for orders >$10,000) |
| Production Sample | Made during production | Included | QC reference during production |
13.3 What to Test on Samples
Initial visual inspection (Day 1):
- Match to specifications
- Color accuracy
- Print/embroidery quality
- Construction quality
- Packaging quality
Functional testing (Days 2-7):
- Absorbency test (drop water, time)
- Quick-dry test (for microfiber)
- Wash test (1x, 5x, 10x at recommended temperature)
- Comparison after washing (color, shrinkage, durability)
Lab testing if needed (Days 5-10):
- GSM verification (cut and weigh)
- Material composition (burn test or lab test)
- Colorfastness testing
- Pilling resistance
- For premium products: tensile strength, abrasion resistance
13.4 Voorbeeld goedkeuringsworkflow
- Receive sample via courier
- Visual inspection within 24 hours (photos to supplier with feedback)
- Functional testing over 1-2 weeks
- Lab testing if required
- Internal team review and approval
- Sign-off document to supplier
- Authorize production start
If sample needs revision:
- Document specific issues with photos
- Communicate clearly via email (creates record)
- Request revised sample with adjustments
- Repeat approval process
13.5 Multi-Supplier Sampling Strategy
For first-time buyers, request samples from 3-5 suppliers simultaneously:
- Compare quality side-by-side
- Compare communication quality during sampling process
- Compare problem-solving when issues arise
- Compare pricing competitively
- Identify the right long-term partner
Cost of multi-supplier sampling: $200-500 total | Value: Selecting wrong supplier costs 10-100x more
13.6 Towelscc's proefmonsterservice
Towelscc offers comprehensive sampling support:
- Free stock sample program (pay shipping only)
- Custom samples in 7-10 days at $30-100 each
- Pre-production samples in 10-15 days
- Sample fees 100% deductible from bulk orders
- Worldwide express shipping (DHL/FedEx/UPS)
- Multi-sample variations to compare options
- Photography-ready samples for marketing
Request your sample today — typical first-time buyers receive samples within 10-14 days.
14. Sourcing Strategy: From First Order to Long-Term Partnership
Building a successful long-term relationship with a Chinese manufacturer requires strategic thinking beyond individual orders.
14.1 The Four Phases of Supplier Partnership
Phase 1: Test Order (Months 1-3)
- Goal: Validate supplier capabilities with low risk
- Order size: 100-500 pcs single SKU
- Focus: Quality, communication, on-time delivery
- Investment: $1,000-5,000
- Expected outcome: Confirm supplier viability
Phase 2: First Bulk Order (Months 4-6)
- Goal: Establish working relationship at meaningful scale
- Order size: 1,000-5,000 pcs across 1-3 SKUs
- Focus: Process refinement, quality consistency
- Investment: $5,000-30,000
- Expected outcome: Reliable supplier identified
Phase 3: Range Expansion (Months 7-12)
- Goal: Diversify product line and increase volume
- Order size: 5,000-20,000 pcs across 5-10 SKUs
- Focus: Multi-SKU consolidation, container optimization
- Investment: $30,000-150,000
- Expected outcome: Comprehensive product line
Phase 4: Strategic Partnership (Year 2+)
- Goal: Forecasting agreements, priority production, payment terms
- Order size: 20,000+ pcs per order, annual contracts
- Focus: Co-development of new products, exclusive designs
- Investment: $150,000+ annually
- Expected outcome: Competitive moat through supplier relationship
14.2 Het opbouwen van langdurige relaties
Communication best practices:
- Maintain consistent point of contact (avoid changing accounts managers)
- Quarterly business reviews (video calls)
- Annual factory visits (or sales rep visits)
- Forecasting calendars (so supplier can plan capacity)
Order management:
- Place orders with adequate lead time (avoid emergency orders)
- Pay on time (every time)
- Communicate problems immediately (don’t escalate)
- Provide market feedback (helps supplier improve)
Payment partnerships:
- After 3-5 successful orders: Negotiate Net 30
- After 1 year of regular orders: Negotiate Net 60 or volume discounts
- For year-round commitment: Negotiate annual contract pricing
14.3 Consolidatie van meerdere SKU's
A key cost optimization: Consolidate multiple SKUs into single shipments.
Example: A retail brand sourcing:
- 2,000 strandhanddoeken
- 5,000 hand towels
- 3,000 bath towels
- 1,000 washcloths
Separate shipments: 4 shipments × $500 freight + customs = $2,000+
Consolidated shipment: 1 shipment × $800 freight + customs = $800
Consolidation requires single supplier capable of all products — Towelscc serves as a single source for strandhanddoeken, microvezel handdoeken, hotelhanddoeken, sporthanddoeken, yoga handdoeken, keukendoeken, bath towels, promotionele handdoeken, En schoonmaakdoeken.
14.4 Forecasting and Capacity Planning
Quarterly forecast:
- Provide 3-month rolling forecast
- Supplier reserves production capacity
- Lead times reduced by 5-10 days
- Possible volume discounts of 5-10%
Annual contract:
- Commit to minimum annual volume
- Lock in pricing for the year
- Priority production scheduling
- Possible 10-20% volume discounts
- Net 30 payment terms
14.5 Gezamenlijke ontwikkeling van exclusieve producten
Voor merken die zich willen onderscheiden van de concurrentie:
Gezamenlijke ontwikkelingsprojecten:
- Specificaties voor garen op maat
- Eigen weefpatronen
- Exclusieve printontwerpen
- Certificeringen op maat
Vereiste investering: $5.000-50.000 ontwikkelingskosten
Voordeel: Producten die concurrenten niet kunnen namaken
Het meest geschikt voor: Gevestigde merken met een jaarlijkse besteding van meer dan 100.000 aan handdoeken.
15. Veelgemaakte fouten van B2B-handdoekkopers
Leer van deze veelgemaakte fouten die ervaren importeurs achteraf liever hadden vermeden.
15.1 Fout: Leveranciers uitsluitend op prijs selecteren
Waarom het gebeurt: De laagste offerte voelt als een overwinning.
De realiteit: Goedkope leveranciers leveren vaak producten van slechte kwaliteit, halen deadlines niet, voldoen niet aan de afspraken of verdwijnen simpelweg met de aanbetaling.
De oplossing: Beoordeel leveranciers op prijs, kwaliteit, betrouwbaarheid en communicatie. De goedkoopste optie is zelden de beste.
15.2 Fout: Het overslaan van monsters
Waarom het gebeurt: Tijdsbesparing en lagere kosten voor proefmonsters.
De realiteit: Massaproductie van niet-gecontroleerde producten leidt tot kwaliteitsrampen.
De oplossing: Neem altijd monsters. Altijd. De kosten van het nemen van monsters bedragen 1-5% van de bulkbestelling; de kosten van een mislukte bulkbestelling bedragen 100% van de bulkbestelling.
15.3 Fout: Certificeringen negeren
Waarom het gebeurt: “Mijn doelgroep heeft het niet nodig.”
De realiteit: Douanecontroles, afwijzingen door winkeliers en terugboekingen kosten veel meer dan gecertificeerde producten.
De oplossing: Koop vanaf dag één bij gecertificeerde leveranciers. Zo is uw bedrijf toekomstbestendig naarmate het groeit.
15.4 Fout: Het onderschatten van de levertijden
Waarom het gebeurt: Optimistische planning, verkoopdruk.
De realiteit: Een levertijd van 60-110 dagen is realistisch voor eerste bestellingen. Plan hier rekening mee, anders dreigt een tekort aan voorraad.
De oplossing: Voeg 2-3 weken extra toe aan alle levertijden. Plaats bestellingen 90-120 dagen voordat u ze nodig heeft.
15.5 Fout: De fabriek niet bezoeken (of virtueel inspecteren).
Waarom het gebeurt: Reiskosten, tijdsbeperkingen.
De realiteit: Grote bestellingen bij niet-gecontroleerde fabrieken brengen aanzienlijke risico's met zich mee.
De oplossing: Videorondleidingen door de fabriek zijn gratis en geven een goed beeld. Voor bestellingen van meer dan 1 TP4 50.000 stuks zijn bezoeken ter plaatse of audits door derden een verstandige investering.
15.6 Fout: Vage specificaties
Waarom het gebeurt: Vertrouwen op de leverancier om het "goed te maken".“
De realiteit: Leveranciers vullen lacunes in specificaties op met aannames, wat hen doorgaans kosten bespaart.
De oplossing: Specificeer alles: materiaal, GSM, exacte afmetingen, kleur (Pantone), randafwerking, verpakking, etiketinhoud, specificaties van de omdoos.
15.7 Fout: Te veel betalen voor premium specificaties
Waarom het gebeurt: Ervan uitgaande dat een hogere GSM-waarde een beter product betekent.
De realiteit: Klanten merken het verschil tussen 600 GSM en 500 GSM misschien niet, maar voor 20% betaalt u wel meer.
De oplossing: Stem de specificaties af op de marktpositionering. Test de perceptie van de consument voordat u te strenge specificaties opstelt.
15.8 Fout: Afhankelijkheid van één enkele bron
Waarom het gebeurt: Trouw aan één leverancier, eenvoud.
De realiteit: Eén enkele leverancier = catastrofaal risico als de leverancier faalt (brand, faillissement, verstoring zoals door COVID).
De oplossing: Onderhoud relaties met 2-3 leveranciers. De primaire leverancier verwerkt 60-801 TP3T aan volume; de reserveleveranciers verzorgen de rest.
15.9 Fout: Slechte communicatie
Waarom het gebeurt: Taalbarrières, tijdzones, informele e-mails.
De realiteit: Misverstanden leiden tot specificatiefouten, vertragingen en kwaliteitsproblemen.
De oplossing: Communiceer duidelijk schriftelijk. Gebruik opsommingstekens in plaats van alinea's. Controleer of alles begrepen is. Documenteer alles.
15.10 Fout: Het overslaan van de inspectie vóór verzending
Waarom het gebeurt: Vertrouwen in de leverancier, inspectiekosten.
De realiteit: Kwaliteitsproblemen die op de bestemming worden geconstateerd, kosten 10 tot 50 keer meer dan problemen die bij de leverancier worden ontdekt.
De oplossing: Voer altijd een inspectie vóór verzending uit. Zelfs de interne kwaliteitscontrole van uw leverancier is geen vervanging voor onafhankelijke verificatie.
15.11 Fout: Bankoverschrijvingen zonder verificatie
Waarom het gebeurt: Vertrouwen in leverancier, dringende betaling vereist.
De realiteit: Bankfraude via e-mail komt veelvuldig voor en heeft importeurs al miljoenen gekost.
De oplossing: Controleer de bankgegevens telefonisch vóór elke overschrijving. Wees wantrouwig ten opzichte van "bijgewerkte bankgegevens".“
15.12 Fout: Het negeren van de totale landingskosten
Waarom het gebeurt: Focus op de FOB-prijs.
De realiteit: Verzendkosten, invoerrechten, verzekering, douane en levering aan huis voegen 30-50% toe aan de FOB-prijs.
De oplossing: Bereken de totale landed cost (TLC) bij het vergelijken van leveranciers. Soms gaat een hogere FOB-prijs gepaard met een lagere TLC vanwege betere verpakking, verzending, enz.
16. Waarom handdoeken op maat bestellen bij Towelscc?
Na meer dan 15 jaar OEM/ODM-productie en meer dan 500 B2B-klanten in meer dan 60 landen, combineert Towelscc de schaalvoordelen van een grote fabrikant met de flexibiliteit van een gespecialiseerde partner.
16.1 Handdoeken in cijfers
- 15+ jaar OEM/ODM-ervaring in de productie van handdoeken op maat.
- 5.000 m² moderne productiefaciliteit
- 7,2 miljoen handdoeken jaarlijkse productiecapaciteit
- 600,000+ maandelijkse productiecapaciteit
- Meer dan 500 B2B-klanten wereldwijd
- Meer dan 60 landen geserveerd
- 24 uur per dag offerte reactietijd
- 7-10 dagen levertijd van monsters
- 15-30 dagen standaard massaproductie
16.2 Uitgebreid productassortiment
Eén leverancier voor alle belangrijke B2B-handdoekcategorieën:
- Strandhanddoeken op maat — katoen, microvezel, Turks, bamboe
- Microvezel handdoeken — auto, sportschool, schoonmaken, huisdier, yoga
- Hotelhanddoeken — bad, hand, washandje, zwembad
- Badhanddoeken — premium en standaard
- Sporthanddoeken — sport, fitness, koeling
- Yogahanddoeken — mattenhanddoeken met antislip onderkant
- Keukenhanddoeken — schotel, thee, meelzak
- Promotionele handdoeken — evenementen, geschenken, marketing
- Aangepaste rallyhanddoeken — sportevenementen
- Aangepaste golfhanddoeken — met oogje en clip
- Schoonmaakhanddoeken — schoonmaak, huishoudelijk
- 100% katoenen handdoeken — Egyptisch, Turks, gekamd, organisch
16.3 Uitgebreide aanpassingsmogelijkheden
Materialen: Katoen (alle kwaliteiten), microvezel, bamboemengsels, katoen-polyestermengsels, Turks katoen, biologisch katoen
Afdrukmethoden: Reactief printen, sublimatie, zeefdruk, digitaal printen, borduren, jacquardweven, warmteoverdracht, applicatie, lasergraveren
Maten: 8″×8″ tot 80″×160″ — elk gewenst formaat.
GSM: 180-700 GSM in alle gewichtscategorieën
Verpakking: Plastic zakken, geschenkdozen, netzakken, kraftpapier, trekkoordzakken, gepersonaliseerde hangtags, geweven labels, FBA-klare verpakkingen
16.4 Gecertificeerde kwaliteit
- ✓ OEKO-TEX® Standaard 100
- ✓ ISO 9001 (Kwaliteitsmanagement)
- ✓ ISO 14001 (Milieu)
- ✓ BSCI (Sociale naleving)
- ✓ Sedex SMETA (Ethische Audit)
- ✓ REACH (EU-conformiteit)
- ✓ Voorstel 65 (VS)
- ✓ GRS (Gerecyclede normen)
Goedgekeurd voor verkoop bij Walmart, Target, Costco, Amazon, Disney en grote detailhandelaren in de EU en de VS. Audits door derden van SGS, Bureau Veritas, Intertek en TÜV zijn welkom.
16.5 Flexibele minimale bestelhoeveelheid voor alle soorten kopers
- Voorraadartikelen: minimale bestelhoeveelheid 50 stuks
- Logo op maat: minimale afnamehoeveelheid 100 stuks
- Maatwerkontwikkeling: minimale afnamehoeveelheid (MOQ) 300-500 stuks.
- Groothandel in bulk: bestellingen tot 100.000 stuks of meer.
16.6 Wereldwijde logistieke capaciteit
- Directe verzending naar meer dan 60 landen.
- Express-, lucht- en zeevrachtopties
- FOB, CIF, DDP voorwaarden
- Directe verzending naar Amazon FBA (VS, VK, EU, Japan, Australië, Canada)
- Zeevaartverzekering inbegrepen bij DDP-zendingen.
- Optimalisatie van het laden van containers
🎯 Klaar om te beginnen met uw project voor het vinden van handdoeken op maat?
Get a free no-obligation quote within 24 hours.
📧 Email: sales@towels.cc — 24-hour response
💬 WhatsApp: +86 186 7171 3838 — instant chat
🌐 Online: Vraag een offerte aan — gedetailleerd formulier
Wat u in uw aanvraag moet vermelden:
- Producttype (strandhanddoek, microvezel, hotel, enz.)
- Materiaalvoorkeur (katoen, microvezel, mix)
- Formaat en GSM (of “aanbevolen beste voor [toepassing]”)
- Benodigde hoeveelheid
- Decoratiemethode (bedrukken, borduren)
- Doelgroep en tijdlijn
- Zijn er specifieke certificeringen vereist?
- Logo/ontwerpbestanden (indien beschikbaar)
We reageren binnen 24 uur met een gedetailleerde offerte, aanbevolen specificaties, levertijd voor monsters en een projectplanning.
Laatst bijgewerkt: 2026. Neem voor de meest actuele prijzen, levertijden en mogelijkheden rechtstreeks contact op met ons verkoopteam.
Begin nu met Toweslcc!
Begin vandaag nog met uw gepersonaliseerde handdoekreis! Upload uw logo, bekijk onze catalogus en begin met het ontwerpen van handdoeken die uw merk perfect vertegenwoordigen.
Laten we praten!
*Als u ontwerpbestanden heeft die verzonden moeten worden, stuur ze dan per e-mail naar sales@towels.cc.